Alman siyasetinde gündem oldu! Çıplak modelin fotoğrafları oymuş gibi yayınlanınca...

Alman siyasetinde gündem oldu! Çıplak modelin fotoğrafları oymuş gibi yayınlanınca...

Almanya’da Yeşiller Partisi’nden başbakan adayı olan Annalena Baerbock palavra haberlerin gayesinde. Baerbock’a eş üryan bir modelin resimleri Baerbock’muş gibi paylaşıldı.

Almanya’da eylül ayındaki tercihlerde tek bayan başbakan adayı olan Baerbock’un kazanma talihi oldukça yüksek görülüyor. Ancak Baerbock hakkında internete sızan birbirinden saçma palavra haberler oldukça dikkat topluyor. Bu haberlerden kimileri, Baerbock’un iktidar olursa karbondioksit salınımını eksiltmek için evcil kedi-köpekler ile barbekü partilerini menedeceği, mekteplerde Kuran dersini gerekli kılacağı istikametinde. Baerbock hakkında, Avrupalı fazla sağcı komplo kuramlarının niyetindeki Macar milyarder George Soros’un talebesi olduğu iddiası da ortaya atıldı.

ÜRYAN FOTO İDDİASI

Bir başka palavra haberde ise Baerbock’a eş üryan bir modelin resimleri Baerbock’muş gibi paylaşıldı. Yeşiller Partisi’nin Tercih Kampanyası Müdürü Michael Kellner, karalama kampanyasının yeni bir ivme kazandığını belirterek, “Bayanlar, erkeklerden daha fazla online karalama kampanyalarının niyeti oluyor. Bu, artık bizim adayımız için de geçerli” diye konuştu.