Almanya'daki şirketlere büyük şok! Suç duyurusunda bulunuldu...

Almanya'daki şirketlere büyük şok! Suç duyurusunda bulunuldu...

Almanya'da bir hayli şirket hakkında, Çin'de Uygurların güçle çalıştırılmasından hasılat sağladıkları mazeretiyle kabahat ilanında bulunuldu.

Almanya'da insan hakları aktivistleri, Çin'de Uygurların güçle çalıştırılmasından "hasılat sağlamakla" yargıladıkları Lidl ve Hugo Boss gibi dev şirketlerin de aralarında olduğu bir hayli işletmeye dava açtı.

Euronews'un haberine göre Berlin merkezli sivil toplum kuruluşu Avrupa Tüzük ve İnsan Hakları Merkezi ECCHR, "insanlığa karşı işlenen kabahatlerde kabahat ortaklığı" iddiasıyla, bazı Alman firmaları hakkında dava açtığını duyurdu.

: İlginize Sürükleyebilir Türkiye 'Mu varyantı' görüldü mü? Yeni yarıyılda kısıtlama olacak mı? Bakan Koca açıkladıWhatsapp yazışmaları... Sahte aşı kartları... Kayıp ilaçlar... 3 hemşire hapsedildi!Konut sahipleri duruşmaya koştu! 5 ve 10 seneyi dolan kiracılar dikkat...

Mevzubahisi firmalar arasında Hugo Boss ve C&A giyim zincirlerini ile Lidl ve Aldi mağazaları bulunuyor. Dernek, bu firmaları "doğrudan veya dolaylı olarak Sincan'daki Uygur azınlığın güçle çalıştırılmasından faydalanmak ve kabahate ortak olmakla" yargılıyor.

Almanyadaki şirketlere büyük şok Suç duyurusunda bulunuldu...

ECCHR direktörü Miriam Saage-Maass, Alman işletmelerin, Uygurları çalıştıran Çinli fabrikaları tedarik zincirinde bulundurduğunu ileri sürdü.

Sivil Toplum Kuruluşu mesulü, güçle çalıştırma kullanımına ait somut delil elde faktörün güç olduğunu belirtse de, "Gerçek sualin, güçle çalıştırma faaliyetinde bulunan işletmelerle ticari ilişkilerini sürdürmenin bu kabahatlere dayanak faktörün ve 'teşvik faktörün' bir yolu olup olmadığıdır" dedi.

Miriam Saage-Maass, "Bu beş olayın çok daha büyük ve daha sistematik bir sualin yalnızca bir misali olduğuna inanıyoruz" dedi.

Daha evvel bir hayli rapor, Pekin'in Uygurları güçle çalıştırdığını gündeme getirmişti. Eş bir şikayet, nisan ayında Fransa'da yolsuzlukla çaba derneği Sherpa tarafından Uniqlo ve Çepere dahil olmak üzere dört çok halklı giyim firmasına karşı yapılmıştı.

Borsada kolay operasyon ve düşük komite için tıklayın