Alperen cinayeti kan dondurmuştu! Karar sonrası flaş gelişme

Alperen cinayeti kan dondurmuştu! Karar sonrası flaş gelişme

Kayseri'de 3 yaşındaki Alperen Ekinci'nin vurularak öldürülmesiyle alakalı olarak Harun Sezer 38 ağırlaştırılmış ömür boyu mapus cezasına çarptırıldı, anne Emel Öner’in ise salıverilme etti.…

Pınarbaşı ilçesi, Güney Semti Güney Sokak'ta geçen sene 15 Haziran’da, Harun Sezer 1,5 yıldır beraber yaşadığı Emel Öner'in ilk konutluluğundan olan oğlu Alperen Ekinci'yi yumruk ve tekme darbeleriyle öldürdü. 'Yaralama' gibi kabahatlerden de sabıkası bulunan Sezer, Alperen Ekinci'nin cansız vücudunu konuta 100 metre mesafedeki kabirlikte toprağa verdi. Emel Öner, cinayetten 1 hafta sonra vaziyeti Harun Sezer'in akrabalarına anlattı. Vaziyeti bilen Sezer kaçtı. Sezer'in akrabalarının ihbarı üzerine anne Emel Öner, nezaretine alınıp hapsedildi. Alperen'in cesedi ise gömüldüğü yerden çıkarılıp, otopsi yapıldıktan sonra defnedildi. Harun Sezer de 29 Haziran'da tutularak hapsedildi.

Maznunlar hakkında 'çocuğu ya da beden veya ruh bakımından kendisini korunamayacak vaziyette bulunan şahsı isteyerek öldürme' ve 'öldürmeye destek etme' kabahatlerinden dava açıldı.

SEVGİLİSİNE AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU MAPUS, ANNEYE SALIVERİLME

Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçen hafta cuma günü görülen davanın 4'üncü mahkemesinde duruşma kurulu, tutuklu maznunlardan Harun Sezer'i, 'çocuğu ya da beden ve ruh bakımından kendini korunamayacak şahsı isteyerek öldürme' kabahatinden ağırlaştırılmış ömür boyu mapus cezasına çarptırdı. Maznun hakkında hiçbir indirim maddesi uygulamadı. Kurul, Emel Öner'in ise salıverilmesine ve tahliyesine hükmetti.

KARARA İTİRAZ EDİLDİ

Öldürülen Alperen Ekinci'nin babası Serdal Ekinci'nin avukatı ile Aile ve Sosyal Siyasetler Bakanlığı avukatı, her iki maznuna verilen karara itiraz için Bölge Adliye Duruşması'ne başvurdu. İtiraz arzuhalinde duruşmaca verilen kararın usul ve kanuna ters olup, maznunların kabahat harekâta maksadıyla hakikatleştirdikleri eylemleri sebebiyle cezalandırılmaları gerektiği belirtildi.