Altı taksiciden müşteriye dayak

Altı taksiciden müşteriye dayak

Olcayto Okur, 6 şahsiyet taksici grubunun palalı ve sopalı atağına uğradığı iddiasıyla savcılığa kabahat bülteninde bulundu. Okur’un şikâyetinin ardından bir taksici hapsedilirken, öteki taksici adli

Olcayto Okur ve dostları 6 Nisan günü saat 23.30 sıralarında işe gitmek için Samandıra Metro Taksi Durağı’ndan bir taksiye bindi. Olcayto Okur’un iddiasına göre, dostunun elindeki siyah poşeti içki sanan taksici, “Ramazan ayında içki mü alıyorsunuz? İnin lan otomobilden” diye bağırdı. Olcayto Okur ve dostları da o taksiden inerek başka bir taksiye bindi.

Okur ve dostları öteki taksiye bindikten sonra, kendilerini alt indiren taksiciden şikâyetçi olacaklarını söyledi. Ancak bindikleri taksinin sürücüyü, ilk taksicinin abiyi çıktı. Yeni bindikleri taksiciyle de tartışan dostlar alt indi. Olcayto Okur bunun üzerine dostlarından ufalayarak yol süresince yürümeye başladı. Bu sırada da elinde sopa ve pala bulunan 6 taksicinin atağına uğradı.

Başından ve bedeninin farklı yerlerinden aldığı darbelerin tesiriyle şuurunu kaybeden Olcayto Okur’u taksici grubu, can verdi varsayıp hadise yerinde terk etti. Kendine geldiğinde başından kanlar aktığını gören Okur, cebine baktığında cüzdanının olmadığını fark etti ve ambulansı arayarak destek istedi.

Altı taksiciden müşteriye dayak

BİRİ TUTUKLANDI DEĞİŞİĞİ ÖZGÜR

Olcayto Okur’un şikâyetinin ardından savcılık taksici kardeşler İrfan Karakaya ve Ayhan Karakaya hakkında ‘silahla yağma’ kabahatinden soruşturma başlattı. Öteki taksicilerin ise ifadeleri alındı.

Soruşturma kapsamında ifade veren İrfan Karakaya, “Olcayto Okur ile dostları taşıtta içki içmek istedi. Ben izin vermeyince taksiden indiler, ben de taşıtımla başka bir yere gittim” dedi. Öteki kuşkulu Ayhan Karakaya ise, “Kuşkulular öteki taksiciye sövüyordu. Ben, ‘ben içki içilmesine izin vermem’ deyince bana da hakaret ettiler. Otomobilden indikten sonra üzerime yürüdükleri için kendimi korunmak emelli elimdeki sopayı salladım” dedi.

Nöbetçi Barış Ceza Hâkimliği, kuşkulu Ayhan Karakaya’nın ‘silahla isteyerek yaralama’ kabahatinden hapsedilmesine karar verirken, öteki kuşkulu İrfan Karakaya’yı yurtdışına çıkış yasağı ve imza atmak suretiyle özgür vazgeçti.

VEFATA TERK EDİLDİ

Uğradığı şiddetin ardından açıklama yapan Olcayto Okur, “Münazara çıkmasın diye taksicilerin suyuna gittim, ancak muvaffak olamadım. 6 şahsiyet taksici grubu ellerinde sopa ve palayla bana saldırdı. Paramı çaldılar, can verdiğimi düşünüp hadise yerini ufaladılar. Kendi imkânlarımla ambulans çağırdım. Dört gün sağlık kurumunda yattım. Hadise sırasında içkisiz olduğum hekim raporuyla da statiktir. Böyle insanların cemiyet içinde yeri olmamalı. Biz her şeyden evvel onları alıcısıyız. Ekmek teknelerine hıyanet ediyorlar” dedi.