Amasra'nın nüfusu 10 kat arttı, plajda şemsiye açacak bile yer kalmadı! Belediye Başkanı: Bütün izinleri kaldırdık

Amasra'nın nüfusu 10 kat arttı, plajda şemsiye açacak bile yer kalmadı! Belediye Başkanı: Bütün izinleri kaldırdık

Bartın'ın Amasra ilçesinde Kurban Bayramı tatilinde yoğunluk yaşanıyor. İlçe merkezine girişlerde uzun taşıt kuyrukları oluştu, plajda şemsiye kalemtıraş yer kalmadı. Amasra Belediye Başkanı…

Kurban Bayramı'nın ikinci günü Amasra'ya tatilciler akın etti. İlçe merkezine girişte uzun taşıt kuyrukları oluştu. Trafik polisleri taşıtları, Türkiye Taş Kömürü Amasra Müessese sahasının önündeki otoparka yönlendirdi.

Amasra Kalesi ile Sürükleyiciler Çarşısı’nda yurttaşlar, yoğunluk sebebiyle yürümekte zorlandı. Büyük Liman mevkisinde bulunan plajda ise şemsiye kalemtıraş yer bulunamadı. Denize giren yurttaşlar 35 derecelik hava sıcaklığında top oynadı. Plajda yer bulamayan bazı tatilciler de kenardaki ağaç gölgelerinde oturmayı seçim etti.

Amasranın nüfusu 10 kat arttı, plajda şemsiye açacak bile yer kalmadı Belediye Başkanı: Bütün izinleri kaldırdıkAmasra Belediye Başkanı Recai Çakır, “9 günlük bayram tatili sebebiyle rezervasyonlarımız 1 hafta evvelinden yüzde 100 oranında tamamen dolmuştu. Özellikle yakın şehirler olan Zonguldak, Karabük, Kastamonu, Çankırı ve Ankara ile İstanbul’dan ve Türkiye’nin en uç bölgesinden Antalya’dan dahi yoğun biçimde tatil için gelen yurttaşlarımız var. İlçemizin popülasyonu klasik zamanlarda 6 bin 600’dür. Ama şimdi 60 bin şahsa eriştiğini söyleyebiliriz. Bunun için belediye olarak tam izinleri kaldırdık” dedi.

Amasranın nüfusu 10 kat arttı, plajda şemsiye açacak bile yer kalmadı Belediye Başkanı: Bütün izinleri kaldırdık

: İlginize Sürükleyebilir Ek önlemler gelecek mi? Erdoğan'dan flaş laflar...Devlet Televizyonu spikeri böyle sundu: Korktuğumuz başımıza geldiAlişan'ın kardeş acısı... Ayakta duramadı