Amasya’nın Taşova ilçesinin Gökpınar köyünde hiç koronavirüs vakası görülmedi!

Amasya’nın Taşova ilçesinin Gökpınar köyünde hiç koronavirüs vakası görülmedi!

Amasya’nın Taşova ilçesinin 35 haneli ve 50 popülasyonlu Gökpınar köyünde alınan temkinlerle, bu zamana kadar hiç koronavirüs olayı görülmedi. Maske, mesafe ve paklik kaidelerine uyulduğu köyde yaşayanlar,

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan aktüel tabloda, yüzde 87’lik aşılama oranıyla mavi kategoride yer alan Amasya’nın Taşova ilçesinin Gökpınar köyünde alınan temkinlerle, bu zamana kadar hiç koronavirüs olayı görülmedi. 32 haneli, 50 popülasyonlu köy ‘mavi köy’ olarak öğreniliyor. Maske, mesafe ve paklik kaidelerine herkesin uyduğu köyde yaşayanlar, aşılarını bütün olarak yaptırıp, koronavirüse karşı kalkan oluşturdu.

‘BİZİM KÖYÜMÜZDE ALLAH’A ŞÜKÜR YOK’

Köylülerden Beyhan Ezgi, “İstanbul’da oturuyorum, buraya tatile geldim. Bir aydır buradayız ve zaman çok hoş geçiyor. İstanbul’da koronavirüs yükseliyor, bizim köyümüzde Allah’a şükür yok. Muhtarımız bu mevzunun üzerine çok düşüyor, ‘İstanbul’dan gelenlerin yanına hemen kimse gitmesin. Herkes 10-14 gün evinde kalsın’ diye ihtarlarda bulundu” dedi.

‘3 DOZ AŞIMI DA OLDUM’

Maske kullanımına dikkat ettiğini söyleyen Egemene Ülker, “Çocuklarım hep beni maskemi takmam mevzusunda uyarıyor, 3 doz aşımı da oldum. Havamızdan mı, muhtarımızdan mı, Allah’a şükür bizim köyümüze koronavirüs olmadı” diye konuştu.

Amasya’nın Taşova ilçesinin Gökpınar köyünde hiç koronavirüs vakası görülmedi

‘ŞU ZAMANA KADAR KÖYÜMÜZDE HADİSE GÖRÜLMEDİ’

Herkesin şuurlu davranması gerektiğini ifade eden Gökpınar Köyü Muhtarı Metin Şahin, “Pandeminin ilk yarıyılında kaymakamlığımız bize maske verdi, bizler her hafta maske dağıttık. Daha sonra İstanbul’dan gelen yurttaşlarımızı uyardık, 10-14 gün karantinada kalmalarını ve kimseyle görüşmemelerini istedik. Her hafta pazar günü milletimizin ateşini ölçtük. Bu biçimde virüsü hakimiyet altında yakaladık ve zaferli olduk, şu zamana kadar köyümüzde hadise görülmedi. Yakın köylerimizde virüsten can verenlerin cenazeleri oldu, onlara dahi gidemedik. Şu an aşı noktasında da iyi gidişattayız. Şu an köyümüzde yalnızca bir şahıs aşı olmadı, o da Taşova’ya gidince aşısını olacak. Herkesin aşı olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Necdet Genç de, “Aşı oldum, rahatladım, hanım da aşısını oldu. Şimdi bizim konutta aşı olmayan kimse yok” dedi.

Her zaman dikkatli davrandıklarını ifade eden Celal Ergül ise, “Özellikle mesafe kaidelerine dikkat ettik. Kış ayında dahi bol bol konutumuzu havalandırdık. Köyümüzün de havası hoş” diye konuştu.

: İlginize Sürükleyebilir Saklı dokümanlar ortaya çıktı, skandal patladı!Ezber bozan yeni aşı kararı! Resmi açıklama geldiAylar sonra ortaya çıktı! İşte en kaderli yaş grubu