Ameliyat parası dolandırılmıştı! Sevindiren haber geldi: Çifte bayram yaşıyorlar

Ameliyat parası dolandırılmıştı! Sevindiren haber geldi: Çifte bayram yaşıyorlar

Gaziantep'te ailesinin, rehabilitasyonu için biriktirdiği parayı dolandırıcılara kaptırmasının ardından bir hayırseverin rehabilitasyon giderini üstlendiği doğuştan görme manili Miraç Ağkurt…

Öğümsöğüt Mahallesi'nde yaşayan Seda Nur ve Celil Ağkurt çiftinin oğulları Miraç, görme manili olarak dünyaya geldi. Miraç'ın görebilmesi için operasyon gerektiğini bilen aile, rehabilitasyon giderlerini karşılayabilmek için para biriktirdi. Düğün takıları ve kaynakçı ustası Celil Ağkurt'un 2 senelik birikimi olan 28 bin TL, geçen ay Seda Nur Ağkurt'u arayıp muhtelif yargılamalar yönelten şahıslarca dolandırıldı.

Çocuklarının operasyon parasının dolandırılmasıyla büyük yeis yaşayan ailenin gidişatı, Demirören Haber Ajansı DHA tarafından haberleştirilip duyurulunca, isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever, Miraç'ın rehabilitasyon giderini üstlendi. Zorunlu hakimiyetlerin yapılmasının ardından Ankara'da özel bir sağlık kurumuna götürülen Miraç Ağkurt, burada yapılan operasyonla görme yetisine kavuştu. Gaziantep'e dönen Celil Ağkurt, operasyonunun galibiyetli geçmesiyle oğlu Miraç'ın gözlerinin de dünyaya açıldığını söyledi.

Ameliyat parası dolandırılmıştı Sevindiren haber geldi: Çifte bayram yaşıyorlar


Çok mutlu olduklarını anlatan Celil Ağkurt, "Oğlumuzun göz operasyonu Ankara'da özel bir sağlık kurumunda asıllaştı. Operasyonu yapan öğretmenimiz harekâtın meselesiz hakikatleştiğini ve Miraç'ın artık göreceğini söyledi. Operasyonumuz 7 saat sürdü ve sonunda oğlumuzun gözleri açıldı. Daha evvel Miraç bizi yalnızca sesimizden tanırdı, artık bizi görerek algılayabiliyor. Oğlumun gözlerinin açılmasına vesile olan hayırseverimize de teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Ameliyat parası dolandırılmıştı Sevindiren haber geldi: Çifte bayram yaşıyorlar


'ÇİFTE BAYRAM YAPIYORUZ'

Seda Nur Ağkurt ise Miraç'ın gözlerinin açılmasıyla çok mutlu olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Oğlum erken doğumla dünyaya geldi ve iki ay kadar kuvözde kaldı. Orada gözlerinin görmediği fark edildi. İki kez gözlerinden operasyon oldu ancak gözleri açılmadı. Gözlerinin Ankara'da özel bir sağlık kurumunda yapılacak operasyonla açılabileceği söylendi. Bunun üzerine birikim yapmaya başladık. Pahalı bir operasyondu. Sonrasında biriktirdiğimiz paralarımızı telefon dolandırıcılarına kaptırdık. Tüm umutlarımız kırılmışken bir hayırsever çıktı ve tüm operasyon giderlerini karşılayacağını söyledi. Hayırseverimize çok teşekkür ediyoruz. Çok umutlandık ve operasyonumuz da asıllaştı. Şimdi oğlumun gözleri açıldı. Oğlum dünyayı görmüyorken ben de reelinde hiçbir şey görmüyordum. Onun gözlerinin açılmasıyla ben de gözlerimi sanki yine dünyaya açtım. Oğlumun operasyonu bütün de bayram üzerine denk geldi. Çok mutluyuz, zira çifte bayram yapıyoruz."

Miraç'ın göz operasyonu için biriktirilen parayı dolandıran kuşkuluların tutulmasına müteveccih polis soruşturması ise sürüyor.