Amerikalılar duyurdu! Türk şirketi 100 milyon dolara satılıyor...

Amerikalılar duyurdu! Türk şirketi 100 milyon dolara satılıyor...

Amerika Birleşik Devletleri merkezli çok halklı besin üreticisi The Kraft Heinz Company, 1998 senesinde kurulan Balıkesir merkezli Assan Besin'yı 100 milyon dolara satın alıyor. Açıklamaya göre,…

Amerika Birleşik Devletleri merkezli, besin, dondurulmuş besin ve hazır yemek üreten çok halklı The Kraft Heinz Company, Assan Besin'yı satın almak üzere Kibar Holding ile takribî 100 milyon dolar kıymetleme üzerinden bir uyuşmaya vardığını açıkladı.

Açıklamada, "Assan Besin perakende ve konut dışı tüketim sektöründe süratle gelişen, Balıkesir ve İzmir'de sos imal kuruluşları bulunan ve 2019 senesinden beri Kraft Heinz'ın sertifikalı üretici ortağı olan bir işletmedir. Assan Besinin satın alınması, Kraft Heinz'a perakende ve konut dışı tüketim sektörlerinde Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'daki harekâtlarını kuvvetlendirme olanağını sağlıyor" denildi.

"PLATFORMUMUZU GENİŞLETME OLANAĞI SUNACAK"

Kraft Heinz Beynelmilel Bölge Başkanı Rafael Oliveira, satın alma ile alakalı şunları söyledi:

"Bu teşebbüsümüz, lezzet geliştirme odaklı beynelmilel sihrime stratejimizi süratlendirmek için harika bir fırsat. İnanıyoruz ki Assan Besin'nın yenilikçi sos ve domates ürün portföyüne ek olarak gelişen konut dışı tüketim sektöründeki geniş dağıtım ağı ve zaferli takımıyla, Kraft Heinz'a, Türkiye'deki Heinz markasını geliştirme ve Kraft Heinz'ın küresel ölçeği ve sihrime süratiyle birleşerek beynelmilel lezzet geliştirme platformumuzu daha da genişletme olanağı sunacak."

1998 SENESİNDE HEYETTİ

Merkezi İstanbul’da bulunan Assan Besin, besin sektörüne müteveccih bir Kibar Holding yatırımı olarak 1998 senesinde Balıkesir'de heyetti. Colorado, Kingtom, Oba gibi markalar aracılığıyla satışa sunulan salça, ketçap, mayonez, makarna ve et sosları gibi çok muhtelif beynelmilel mutfaklara hitap eden geniş bir ürün portföyüne sahip olan Assan Besin, takribî 400 çalışanıyla, iç piyasanın yanında 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyor.

Açıklamaya göre, satın alma uyuşmasının, Rekabet Müesseseyi onayı sonrası, 2021'in ikinci yarısında bitirilmesi bekleniyor.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara