Anaokulu öğretmeni komşusunu yaktı

Anaokulu öğretmeni komşusunu yaktı

İstanbul Bağcılar’a bağlı Güneşli Semti’nde yaşayan Gülcemal Coşar 71, evvelki gün kızını arayarak destek istedi. Kızı hemen konuta gitti.

Konutta yangın çıkmış, annesi de yanıklar içerisindeydi. Yaşlı bayan sağlık kurumuna kaldırıldı. Bedeninde yanıklar ve boğazında da boğma izi vardı. Coşar yoğun bakıma alınmadan evvel kızına, “Beni Gözde öldürmek istedi” dedi. Coşar’ın 4 bileziği ve kolyesini aldığı öne sürülen anaokulu hocayı Gözde Aytar, evinde nezaretine alındı. Yaşlı kadının tülbentle boğulmaya çalışıldığı devamında da ateşe verilerek yakıldığı anlaşıldı. Bilezikler ve kolye de binanın arka bahçesinde bulundu.

‘BEN YAPMADIM’

Aytar, sevk edildiği Bakırköy Nöbetçi Barış Ceza Hâkimliği’nde şu ifadeyi verdi: “Yapmadığım bir şeyle alakalı ne diyebilirim. Mağdurla daha evvel ufak bir husumetimiz olmuştu. Benden ve ailemden özür dilediler. Vaka bu biçimde kapandı. Vaka günü konutta annem, babam, kardeşim ve yeğenimleydim. Bir ekip psikolojik problemlerim sebebiyle psikoloğa gittiğim doğrudur. Ancak ağır bir rahatsızlığım yoktur. Mağdurun neden benim adımı verdiğini kavramış değilim.”

TUTUKLANDI

Gözde Aytar’ın avukatı, müvekkilinin psikolojik takviye gördüğünü, hapsedilmesi halinde ruhsal çöküntüye uğrayacağını ve mağdurun ifadesi dışında dosyada bir kanıt bulunmadığını belirterek hür vazgeçilmesini arz etti. Egemenlik, Gözde Aytar’ın mağdurun yaşamı risk geçirecek biçimde yaralanmış olması ve mağdurun kuşkulunun ismini vermiş olması mazeretiyle ‘isteyerek öldürmeye girişim’ kabahatinden hapsedilmesine karar verdi.