Anbean görüntülendi... BBC muhabirine sokak ortasında saldırı

Anbean görüntülendi... BBC muhabirine sokak ortasında saldırı

Tecrübeli BBC muhabiri ve programcısı Nicholas Watt Londra'nın orta yerinde hamleye uğradı. O anlar kameralara yansırken saldırganların Watt'a ''palavracı'' ve ''adi'' diye haykırdığı dinlendi.

Koronavirüs salgını tüm dünyada dağılmaya devam ederken bir yandan da muhtelif ülkelerde Kovid-19'a inanmayan ve salgın yasaklarını ve aşı kampanyaları protesto eden grupların hamle ve şovları da sürüyor.

Bu şovlardan bir tanesi de dün yaşandı. Senelerdir BBC'de vazife yapan ve BBC televizyonunda yayınlanan "Newsnight" isimli programın siyaset editörlüğü vazifesini de yürüten Watt, İngiltere'nin başşehri Londra'da güpegündüz hamleye uğradı.

Caddede yürüdüğü sırada koronavirüs yasaklarını protesto eden bir gösterici grubuyla karşılaşan Watt'ın hadise anında boynunda BBC'nin müessese kartını taşıdığı ve kendi yoluna gitmeye çalışırken protestocular tarafında yolu kesilerek gitmesinin yasaklandığı görülüyor.

Senior BBC journo Nick Watt, being pursued by anti-lockdown protesters

pic.twitter.com/p9zbpkY9B7

— Politics For All @PoliticsForAlI June 15, 2021

Bir anda çevreyi göstericiler tarafında kesilen Nicholas Watt yol kenarındaki demirlere doğru sıkıştırılıyor hatta bir noktada tartaklanıyor. O anlarda hiddetli göstericilerin Nicholas Watt'a "palavracı", "adi" biçiminde haykırdığı görülüyor.

Anbean görüntülendi... BBC muhabirine sokak ortasında saldırı

Hücumdan kurtulmak için bir anda doğrultusunu değiştiren tecrübeli gazetecinin kalabalığın arasından koşarak kaçtığı ve daha fazla hasar görmekten polis holünün arda girerek kurtulduğu görülüyor.

BBC, hadise sonrasında yayınladığı açıklamada hücumu ayıplarken polis de Nicholas Watt'a atakta bulunan şahısları bulmaya çalışıyor.

Öte yandan vakanın videosu sosyal medyada binlerce defa paylaşıldı ve Watt'ın yaşadıkları bir hayli kullanıcı tarafından da kınandı.

Anbean görüntülendi... BBC muhabirine sokak ortasında saldırı