Ankara'da iğrenç olay! DNA testi sonrası ifadesini değiştirdi...

Ankara'da iğrenç olay! DNA testi sonrası ifadesini değiştirdi...

Ankara'da, parkta tanıştığı 8'inci sınıf talebesi T.A. 14 isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu yargılamasıyla tutuklu suçlanan Orhan S.'ye 23 sene 9 ay mapus cezası verildi. Öte yandan…

Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava dosyasında yer alan bilgilere göre, 8'inci sınıf talebesi T.A., Haziran 2019'da mektepten dostlarıyla gittiği parkta, maznun Orhan S. 21 ile tanıştı. Beraber kola içip, cips yedikten sonra gruptan bir dostlarının evine giden T.A., kendini kaybetti ve maznunun cinsel istismarına uğradı. T.A., bu vakanın arkasında takribî 6 ay maznunla görüşmeyi sürdürdü. Ancak, karın sızısı şikayetiyle gittiği sağlık kurumunda hamile olduğunu bilince, ailesi davacı oldu. Nezaretine alınan Orhan S., sevk edildiği adliyede barış ceza egemenliğince hapsedildi. Savcılık sorgusunda yargılamaları kabul etmeyen maznun Orhan S. hakkında, 'Cebir tehdit veya şike kullanarak şahsı hürriyetinden yoksun kılma', 'çocuğun kaliteli cinsel istismarı' kabahatlerinden dava açıldı. Soruşturma devam ederken, T.A. doğum yaptı.

Deoksirübo Nükleik Asit TESTİ SONRASI İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Davanın görüldüğü Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne, Adli Tıp Kurumu'nca sevk edilen raporda Deoksirübo Nükleik Asit tahlili neticeyi bebeğin babasının maznun Orhan S. olduğu bildirildi. Savcılık ifadesinde yargılamaları kabul etmeyen maznun Orhan S., raporun ardından duruşmaya verdiği korunmasında, mağdur ile 6 ay dostluk yaptıklarını, yaşını 19 olarak söylediğini, birkaç kere rızası ile cinsel ilişkiye girdiklerini, yaşının ufak olduğunu bilince de ilişkiyi tamamladığını iddia etti. Mağdurun hamile olduğunu öğrenmediğini, ailesinin kendisini şikayet etmesi neticeyi vaziyeti bildiğini belirten maznun Orhan S., salıverilmesini arz etti.

UZMAN HİMAYESİNDE İFADESİ ALINDI

Mağdur T.A. ise Çocuk İzlem Merkezi'nde ÇİM uzmanlar himayesinde verdiği ifadesinde, maznun Orhan S.'nin parkta kendisine iki kadeh kola verdiğini, sonrasında konuta geldiğinde kendinde olmadığını, annesinin de üzerinde kan izleri gördüğünü söyledi. Kolanın içinde içki olduğunu daha sonra bildiğini iddia eden T.A., hamile olduğunu da karın sızısı şikayetiyle sağlık kurumuna gittiğinde bildiğini belirtti. Sanığın ifade ettiği gibi dostluk yapmadıklarını söyleyen T.A., davacı olduğunu ifade etti. Şahit İ.M. ise, maznun ve mağdurun sevgili olduklarını, parkta içki içtikten sonra konuta gittiklerini ve ayrı odada kaldıklarını, bunun daha sonra da birkaç kere yinelendiğini iddia etti.

MAHMEKEME KARARINDA İNDİRİM UYGULAMADI

Davanın karar duruşması 1 Nisan 2021'de yapıldı. Duruşma, maznunun tüm dosya kapsamında 'zincirleme biçimde çocuğun cinsel istismarı' kabahatini işlediğine hükmederek, maznuna bu kabahatten 20 sene mapus cezası verdi. Sanığa, 'şahsı hürriyetinden yoksun kılma' kabahatinden de 3 sene 9 ay mapus cezası veren duruşma cezada indirim kararlarını uygulamadı.