Ankara'da suç örgütü lideri ikizlere 180'er yıl talep edildi... İddianamedeki detaylar şoke etti

Ankara'da suç örgütü lideri ikizlere 180'er yıl talep edildi... İddianamedeki detaylar şoke etti

Ankara'da kahve, büfe, kafe işleten esnaftan 'haraç' ismi altında para toplayan, vermeyenlere silahlı eylemde bulunan ve bunu sosyal medyada canlı yayınlayan, liderliğini ikizler Altan ve Ertan…

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Teşkilatlı Kabahatler Soruşturma Bürosu'nun kabahat teşkilatlarına yönelik yürüttüğü soruşturmalar kapsamında Ankara Organize Kabahatlerle Gayret Şubesi ekipleri, Ekim 2020'de, 'İkizler' ismi verilen kabahat teşkilatına harekât tertip etti. İşlemde, aralarına kabahat teşkilatının liderleri Ertan ve Altan K. ikiz kardeşlerin de bulunduğu 14 kişi, gözaltına alındı. Kuşkuluların adreslerinde yapılan aramalarda; dokunuşuk çap ve modellerde 7 ruhsatsız silah, silahlara ait çok rakamda makbuzak, 6 pompalı tüfek ve tüfeklere ait çok rakamda makbuzak, 1 sallama deyim edilen bıçak, 2 polis rozeti, 1 askeri üniforma, çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Adliyeye beğenk edilen kuşkululardan Ertan ve Altan K.'nin de aralarında bulunduğu 10'u mahkemece tutuklanırken, 4'ü adli kontrolle özgür bırakıldı.

14 KİŞİ HAKKINDA DAVA AÇILDI

'İkizler kabahat teşkilatı'ne yönelik savcılık soruşturması bitirildi. 10'u tutuklu 14 kişi hakkında tertip edilen ve mahkemece kabul edilen iddia belgesinde teşkilatın liderliğini ikizler Altan ve Ertan K.'nin yaptığı, Rakıp Sadık E., Selçuk U., Orhan K. ve Oğuzhan T.'nin ise idareyici pozisyonunda oldukları belirtildi. Bu kişilerin, Altındağ ilçesi Altınpark Semti'nde kahve ve Çankaya Bahçelievler Semti’nde kafe işlettikleri ve bu iş yerleri sayesinde etraflarına sıradan esnaf gibi görüntü verdikleri belirtildi. Kuşkuluların Altındağ, Çankaya, Akyurt ilçelerinde kahve, büfe, kafe işleten esnaf üzerinde baskı kurarak 'haraç' ismi altında para topladığı, vermeyenlere yönelik silahlı eylemde bulunduğu belirtildi. Kuşkuluların, bu eylemlerine ilişkin görüntüleri de sosyal medyadan yayınladıkları aktarıldı. Kuşkuluların tehdit, darp, cebir, yıldırma gibi eylemlerde bulundukları esnaftan şikayetçi olanları da yeniden tehdit ve baskı ile korkuttukları belirtildi.

SOSYAL MEDYADAN CANLI YAYIN

İddia Belgesinde kuşkuluların faaliyet gösterdikleri bölgelerde efor kazanmak için rakip gördükleri değişik gruplara yönelik de silahlı eylemde bulunduğu aktarıldı. Kabahat teşkilatının, değişik kabahat teşkilatlarının yerine geçmek için yoğun faaliyet gösterdiği bulgularak, "Yapılan çalışmalarda bahsi geçen çıkar emelli kabahat teşkilatının efor şovu yapmak ve yeniden teşkilata finans sağlamak emeliyle rakip gördükleri kişilere karşı eylemlerde bulundukları, bu eylemleri de yeniden efor şovu ismine sosyal medya hesapları üzerinden paylaştıkları tespit edilmiştir" denildi.

'KONUŞURKEN SİLAHINI ÇIKARIP ATEŞ ETTİ'

İddia Belgesinde, kabahat teşkilatının karıştığı kabahatler ve teşkilat aboneleri arasında tespit edilen bağlantı kayıtları ayrıntılı yer aldı. İddia Belgesinde, sosyal medyada yayınladıkları iş yeri basma vakasında yaralanan müşteki H.A.'nın da ifadesine yer verildi. H.A., ifadesinde, sitelerdeki dükkanına gelen kişinin 'İkizler' diye deyim edilen Altan ve Ertan K.’nin kendisini ziyaret etmek istediğini söylediğini belirterek, "Yaklaşık 15 dakika sonra iki kardeş adını öğrenmediğim kişilerle iş yerime geldi. Bir müddet sonra büroya başkaları da geldi. Kuşkulu şekilde dışarı çıkıp aralarından bir şeyler konuşup içeri giriyorlardı. Çıkmak istedim ancak mani oldular. Bu sırada Altan K. bayağı bir şekilde sohbet ederken, silahını çıkararak bacağıma ateş etti. Karşılık vermek isteyince 3 el daha ateş açtı sonra hepsi üzerime çullanıp yerde teklemeye ve yumruklamaya başladılar. Kendime geldiğimde kimliğimi, cüzdanımı, telefonumu, paramı ve cebinde bulunan tam her şeyi aldıklarını kavradım. Rehabilitasyon gördüm ancak bacağımda kakdikeni zarar oluştu. Atak görüntülerini de sosyal medyada yayınlayarak değişik esnafa gözdağı vermek istemişler" dedi.

180'ER SENE MAPUS ARZI

Ankara 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddia belgesi ile 14 kişi hakkında dava açıldı. Kabahat teşkilatı lideri olmakla yargılanan Ertan ve Altan K. hakkında 'kabahat operasyonak emeliyle silahlı teşkilat kurma', 'iş yeri dokunulmazlığını ihlal etme', 'kasten öldürmeye girişim', 'cebir, tehdit veya şike kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' kabahatlerinden 180'er sene mapus arz edildi. Değişik sanıklar hakkında da farklı kabahatlerden değişen senelerde mapus cezası arz edildi.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Ktümörleri için Bigpara