Anne ve babaları boşanan ikizlere amca dayağı! 'Dövmeye değil öldürmeye çalıştılar'

Anne ve babaları boşanan ikizlere amca dayağı! 'Dövmeye değil öldürmeye çalıştılar'

İstanbul Kağıthane'de anne ve babaları boşanan ikiz kardeşler, amcaları tarafından sokak ortasında sopalarla darbedildi. Darp anları kameraya yansıdı. Sopa ile darbedilen Emirhan K., "Otomobilden beyzbol

Vaka, Çağlayan Semti, Taşocağı Caddesi'nde 12 Mayıs Perşembe günü alana geldi. Edinilen bilgiye göre Özgül K. ve eşi Mehmet Emin K. bir vakit evvel boşanmaya karar verdi. İkilinin çocukları Emirhan K. 17 ve Bedirhan K. 17 iddialara göre boşanma konusunda annelerine destek verdiği için amcaları tarafından kezlerce tehdit edildi. Perşembe saat 22.00 sıralarında parkta oturan kardeşler konutlarına dönerken amcaları Yılmaz K. ve Fırat K. tarafından taşıtla yolları kesildi. İki kardeş, amcaları tarafından sokak ortasında sopalarla darbedildi. Sesler üzerine çevredekiler gidişata tepki gösterdi. 2 amca çevredekilere bağırarak karşılık verdi. Daha sonra da geldikleri taşıtla vaka yerinden kaçtılar. İhbar üzerine vaka yerine polis ve sağlık ekipleri beğenk edildi. Darbedilen iki kardeş ambulansla sağlık kurumuna kaldırıldı. Kollarından ve bacaklarından yaralanan kardeşler sağlık kurumunda rehabilitasyon altına alındı. İki kardeşin amcaları tarafından sopalarla darbedildiği anlar cep telefonuyla kaydedildi.

Anne ve babaları boşanan ikizlere amca dayağı Dövmeye değil öldürmeye çalıştılar

"BİZİ HIRPALAMAYA DEĞİL ÖLDÜRMEYE ÇALIŞTILAR"

Amcası tarafından sopa ile darbedilen Emirhan K., "Biz parktan çıkarken bir taşıt önümüzü kesti. İçinde amcam vardı. Kolumuzdan meblağak güçle otomobile sokmaya çalıştılar ama otomobile girmedik. Otomobilden beyzbol sopalarını çıkartıp bizi öldüresiye vurdular. Bizi hırpalamaya değil öldürmeye çalıştılar. Sonra kendimizi binaya attık ve ben orada düşüp bayıldım. Bizi dövdüklerinde babam bizi uzaktan izliyormuş. Biz hastanedeyken sağlık kurumuna geldi. Bizi tehdit ediyorlardı. 'Bizi şikayet ederseniz annenizin ölüsünü bulursunuz' diyorlardı. Biz de annemize bir şey olur diye biz yaslak yiyelim ama annemize bir şey olmasın fikriyle şikayet etmiyorduk. Her zamanki gibi perşembe günü yeniden bizi vurup kaçacaklardı. Etraftaki insanlarda cep telefonu ile kameraya almışlar. Banalde bizi kameraların olmadığı yerlerde hırpalıyorlar. Bu sefer ifşa oldular. Annemin can güvenliği yok, bakkala dahi çıkamıyor" dedi.

Anne ve babaları boşanan ikizlere amca dayağı Dövmeye değil öldürmeye çalıştılar

İkiz kardeşi Bedirhan K. ise "Babamın uzaklaştırma kararı var. Biz sırf annemizin yanında durduğumuz için amcalarım bunu yapıyor. Bizim hiçbir şekilde can güvenliğimiz yok. Okula gidemiyoruz. Üniversiteye gitmek bizim için hayal oldu." diye konuştu.

Anne ve babaları boşanan ikizlere amca dayağı Dövmeye değil öldürmeye çalıştılar