Anneler gününde dehşeti yaşadı

Anneler gününde dehşeti yaşadı

Samsun'da eşiyle boşanma davası devam eden damatın anneler gününde, kanser hastası olan kaynanasını apartman girişi ve önünde yerlerde yumruklayıp darp etme anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Hadise, Samsun'un İlkadım ilçesi Yenidoğan Mahallesi'nde Anneler Günü olan dün saat 19.25 sıralarında alana geldi. Edinilen bilgiye göre, 3 çocuk annesi sağlık çalışanı olan Duygu İ. 37 şiddetli uyumsuzluk sebebiyle 38 yaşındaki 13 senelik eşi C.İ. hakkında bir müddet evvel boşanma davası açtı. Samsun Adliyesinde boşanma davaları devam eden çiftin hafta sonu diye oğulları babasının yanında kaldı. C.İ., hakkında uzaklaştırma kararı olduğu için babasının yanında bulunan A.İ. annesini arayarak nerede olduklarını sordu. Annesi Faide Mermer 59 ile erkek kardeşinin evine giden Duygu İ. çocuğunu kardeşinin evine gittiklerini söyledi. Çocuğunu alıp vasıtasıyla bacanağının evinin önüne gelen C.İ. burada karşılaştığı kaynanası ile tartıştı. Çıkan kavgada C.İ., 3 çocuğu ve eşinin gözleri önündü kanser hastası olan kaynanasını evvel apartmanın içinde yere yatırıp yumruklayıp daha sonra da apartmanın önünde darp etmeyi sürdürdü. Damadına hamlesin neticeyi Faide Mermer yaralanarak sağlık kurumuluk olurken, eşinin atağından annesini kurtarmaya çalışan Duygu İ. ise uzun müddet çaba etti ve kendisi de ayağından yaralanarak sağlık kurumuluk oldu. Bayılan kanser hastası kadın ile ayağından yaralanan Duygu İ. Gazi Devlet Hastanesine kaldırıldı. Damadın kayın validesini yerlerde yumruklaması ise saniye saniye güvenlik kamerası tarafından kaydolundu.

Anneler gününde dehşeti yaşadı
İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Ailesi İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Çaba Ofis Amirliği takımları tarafından nezaretine alınan C.İ. kaynanasının kendisine saldırdığını iddia ederek davacı oldu. İfadesi alınan C.İ. hür vazgeçildi. Sağlık Kurumunda rehabilitasyonu bitirilen kaynana Faide Mermer ise yaşadığı korku anlarını anlattı. Damadının kendisine öldüresiye yumrukladığını ve muhtelif yerlerinden yaralanarak sağlık kurumuluk olduğunu söyleyen Faide Mermer, "Tasarılıymış bizi aradığı. Biz oğlumun evinin önüne geldiğimizde vasıtasıyla geldi. Bizde yanından suskunca geçmeye çalışırken vasıtanın kapısını açtı. Bize çok çirkin küfürler ederek gelip beni merdivenden darp etmeye çalıştı. Beni oğlumun apartmanının kapının önünde yere yatırdı. Üzerime çıkıp başıma yumruk ve darbeler vurdu. Beni merdivenlerden alt çekerek başıma darbeler vurarak beni darp etti. Kendimden geçtim. Hiç anımsamıyorum sağlık kurumuna gittiğimi. Şuurumu kaybettim. Gece sağlık kurumunda kaldım. Dün de kendisi itiraf etti. 'Gördün mü sana anneler günü armağanı' diyerek beni darp etti" dedi.

Kendisinin sağlık kurumunda acılar içerisinde kıvranırken damadının karakolda hür vazgeçildiğini ve elini kolunu sallayarak çıktığını ifade eden Faide Mermer, "Gereğinin yapılmasını istiyorum. Buradan Süleyman Soylu'ya sesleniyorum. Biz kadınlar bu kadar mı kıymetsiziz ? Anneler Günü armağanımız böyle mi olmalı? Biz destekçi olun. Ben kadınların sese olmak istiyorum. Kızım 13 yıldır bu acıyı yaşadı. Bundan sonra kadınlar ağlamasın lütfen. Sesleniyorum devlet büyüklerimize. Kurtarın kadınlarımızı" diye konuştu.