Annesini çekiçle öldürüp evde parti vermişti... Korkunç detaylar

Annesini çekiçle öldürüp evde parti vermişti... Korkunç detaylar

Arnavutköy'de annesi Melahat İşbir'i çekiçle öldürüp battaniyeye sardığı cansız vücudunu boş araziye gömdüğü ileri sürülen Batuhan Ünal'ın suçlanmasına devam edildi. Mahkemede maktulün komşusu…

Bakırköy 21. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki mahkemeye tutuklu maznun Batuhan Ünal SEGBİS ile katılırken, tutuksuz maznun Furkan Salih Gürlek ve müştekiler mahkeme salonunda hazır bulundu. 

"BATUHAN BANA 'KAYBOLDUĞUNU KALDIRAMIYORUM, VEFATINI NASIL KALDIRIRIM' DEDİ"

Mahkemede, maktul Melahat İsbir'in kapı komşusu Ayşe Çırakoğlu şahit olarak dinlendi. Çırakoğlu, maktulün; komşusu, sırdaşı, dostu olduğunu belirterek, “Melahat çok yakın dostumdur. Kaybolmadan 1-2 gün evvel kapısını çaldım, yoktu. Batuhan telefonda bana 'annem 2 gündür konuta gelmiyor' dedi. Sonrasında Batuhan ile oturduk konuştuk. Batuhan bana 'endişeliyim, 2 gündür annem yok. Kameralara baktırdım, beyaz bir otomobile binmiş, gitmiş' dedi. Ben de Batuhan'a 'senin annenin kaynanası, kocası yok, evini vazgeçip gidecek biri değil, güçle kaçırmış olabilirler, güçle kaçırdılarsa cesedi ormandan çıkar' dedim. Batuhan da bana 'kaybolduğunu kaldıramıyorum, vefatını nasıl kaldırırım' diye konuştu. Sonrasında Batuhan'ı muhakkak aralıklarla arayıp, kapısını çalıyordum. Batuhan, bana, annesinin dedesine mektup yazdığını söyledi. Mektupta Batuhan'ın suratına bakacak hali olmadığını söylemiş" biçiminde konuştu. 

"CESEDİN KOKUSUNU BASTIRMAK İÇİN PARFÜM SIKMIŞ"

Bir gün Batuhan'ın kendisine kapıyı açtığını ve konutun ağır bir biçimde parfüm koktuğunu anlatan şahit Çırakoğlu, "Meğerse cesedin kokusunu bastırmak için parfüm sıkmış. Batuhan bu hadise asıllaşmadan 6 ay evvelinde annesinde kalmaya başladı. Cesedi taşıdığı tarihte bana ileti atmış, 'annemden haber var mı' diye. Melahat bana 'çalışıyorum, çalışıyorum borcu bitmiyor' diyordu. Melahat, Batuhan'ın çalışmamasından davacıydı. Çok ciddi müzakereleri yoktu. Melahat, zati göğüs kanseriydi. Melahat kaybolduktan sonra Batuhan bana askere gideceği için konutu boşaltacağını söylemişti. Konutu boşaltamadan polisler onu aldı. Melahat ile 4 yıldır komşuydum, her şeyini öğrenirdim. Bünyamin Ateş ile 3 sene süresince imam nikahlı olarak kaldı. Batuhan ile Bünyamin birlikte yiyip, içiyorlardı. Melahat Bünyamin'den bu vakalar yaşanmadan 6 ay evvel parçalamıştı" dedi. 

Annesini çekiçle öldürüp evde parti vermişti... Korkunç detaylar

"BATUHAN ÇALIŞMIYORDU, KESİNTİSİZ ANNESİNDEN HARÇLIK İSTİYORDU"

Şahit olarak dinlenen Melehat İşbir'in daha önceki sevgilisi Bünyamin Ateş de, "Melahat ile 2015'ten 2019 senesine kadar beraberdim. Zaman zaman Melahat'in evinde kalıyordum. İş nedenini ufaladık. Birlikteliğimizin son 1-2 yılında Batuhan annesinde kalmaya başladı. Beraber yemek yemişliğimiz var. Biz Melahat ile ufalamadan bir ay evvel Batuhan bizimle kalmaya başlamıştı. Batuhan ile aramızda bir ihtilaf yoktu. Annesi kesintisiz Batuhan'ın borçlu olduğunu söylüyordu. Batuhan çalışmıyordu, kesintisiz annesinden harçlık istiyordu. Batuhan çalışmadığı için annesi tepki gösteriyordu" ifadelerini kullandı.

"BENİ KOMŞULARA YANLIŞ ANLATMIŞ"

Şahit beyanlarına karşı konuşan maznun Batuhan Ünal, şahit Ayşe Çırakoğlu'nun beyanlarını mübalağalı bulduğunu söyleyerek, "Rahmetli annem komşularına beni yanlış biçimde anlatmıştır. Annemin Bünyamin Ateş ile imam nikahlı olduğunu öğrenmiyordum, sevgili olduklarını öğreniyordum. Bünyamin ile aynı konutta bulunmuşluğum da yoktur. Annem ile Bünyamin'in aynı konutta yaşadığı mevzusu palavradır. Kumpaslı çalıştığım sigorta dökümlerinde mevcuttur. Beyanları kabul etmiyorum" dedi.

Cumhuriyet savcısı, temel hakkındaki mütalaasını hazırlamak için dosyanın kendisine verilmesini ve tutuklu maznun Batuhan Ünal'ın tutukluluk halinin devamını arz etti. Duruşma kurulu, mütalaasını hazırlaması için dosyayı savcılığa yollayarak, maznunun tutukluluk halinin devamına karar verdi. 

ÖLDÜRDÜKTEN 3 GÜN SONRA KONUTTA PARTİ YAPTI

Öldürülen kadının kardeşi Fatih İşbir, daha evvel verdiği ifadesinde "Kardeşimin bir başkasıyla ilişkisi olduğu iddiası doğru değildir. Maznun askere gidecekti, borç batağına düşmüştü. Annesini borçlarından kurtulmak için kredi almaya zorluyordu. Bu sebeple aralarında kavgalar vardı. Ben hadiseyi kardeşimin cesedi bulunduktan sonra bildim. Maznunun vakadan üç gün sonra annesinin cesedinin bulunduğu konutta dostları ile parti yapıp bunla alakalı görüntüleri sosyal medyadan paylaştığını da gördüm. Bu görüntüler daha sonra silinmiştir" demişti.

İDDİA BELGESİNDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddia belgesinde iki şahidin 11 Ocak 2020 tarihinde Edirne İSKİ Asfaltı Sultangazi güzergahına doğru sarih arazide define bulmak emeliyle gezdikleri anlatıldı. İddia Belgesinde define arayan şahitlerin yeni kazılmış bir yer görerek burayı kazmaya başladıkları ve toprağın altından bir battaniye sarılı cesedin çıktığını görerek vaziyeti polise bildirdikleri belirtildi. Polisin yaptığı güvenlik kamerası tahlilinde beyaz bir taşıt ile cesedin battaniyeye sarılı bir biçimde götürüldüğünün tespit edildiği iddia belgesinde ifade edildi. İddia Belgesinde maznun Batuhan Ünal ve Furkan Salih Gürek'in cesedi battaniyeye sararak Arnavutköy'de sarih bir araziye gömdükleri anlatıldı. Maznun Batuhan Ünal hakkında “Planlayarak yakın akrabayı isteyerek öldürme" kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mapus cezasıyla cezalandırılması istenirken, öteki maznun Furkan Salih Gürek'in de "Kabahate takviye etme" kabahatinden 15 seneden 20 seneye kadar mapus cezasıyla cezalandırılması arz edildi.