Antalya'da dehşete düşüren olay! 'Hepinizi bu şişeye oturturum'

Antalya'da dehşete düşüren olay! 'Hepinizi bu şişeye oturturum'

Antalya'da evlerinin önünde park meselesi nedeniyle çıkan kavgada yüzde 90 engelli Mümin Kara (58), yüzde 40 engelli eşi Emine Kara (50) ile iki çocukları dövüldü. Aileyi darbeden A.Y.'nin,…

19 Şubat günü Antalya'nın Kepez kazasında olan olayda yüzde 90 özürlü Mümin Kara, yüzde 40 özürlü eşi Emine Kara, çocukları Bekir ve Fatma Kara ile hanelerinin yanındaki işletme sahipleri A.Y. ve N.Y. arasında park yüzünden tartışma çıktı. İddiaya göre tartışmanın hemen peşinden A.Y. ile N.Y., Fatma Kara'yı darbedip saçından sürükledi. İkili hemen peşinden araçta bulunan Mümin Kara'yı dövdü. Kara'nın üstüne çıkıp yumruklar atan saldırganlar, 'can verirsin, geberirsin' diye bağırdı. Bu sırada Kara, engeli bulunan sağ bacağını tutarak "Sağ bacağım sakat, oraya vurmayın" diye bağırdı. Etraftakilerin araya girmesiyle Kara'yı bırakan A.Y., bu sırada elindeki soda şişesini göstererek, "Ailece bu şişeye hepinizi oturturum, hanenizi yakacağım" diyerek tehdit etti. Darbedilen Mümin Kara'nın boğazına kaçan dilini ise eşi çıkarttı ve vaziyeti 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri kuşkuluları polis merkezine götürürken, Mümin Kara önce Kepez Devlet Hastanesi'ne, hemen peşinden Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Kara'nın engelinin bulunduğu sağ bacağında ve kafatasında kırıklar olduğu belirlendi. Operasyondan çıkan Kara, ardından yoğun bakıma alındı. Kara'nın sağ gözünün ise yüzde 90 olasılıkla görme işlevini kaybedeceği belirtildi. Kuşkulular ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

'HEPİMİZİ DARBETTİLER'

İşletme sahipleriyle uzun müddettir araç parkı sebebiyle tartışma yaşadıklarını söyleyen Emine Kara, “Hanemizin yanındaki bir işletmenin sahibi beyefendiyle aylardır süren araç parkı tartışmamız var. Eşim engelli olduğu için anlık olarak hastaneye gidip geliyoruz. Bu yüzden kendisini 'Buraya araba park yapmayın' diye uyardık. O gün de kızım kendisinden arabasını çekmesini istedi. Bize hakaret ve sövmeye başladı. Erkek çocuğumu ve beni darbetmeye başladılar, sonra kızımı saçından tutup yerde sürüklediler. Bu sırada eşimi de darbettiler. 'Geberirsin, can verirsin' diyerek eşimin üstünde tepinmeye başladılar" diye konuştu.

Eşinin yüzünün sağ tarafına daimi vurduklarını söyleyen Kara, “Etraftakiler müdahale edince bir anda uzaklaştılar. Eşime baktım dili boğazına kaçmıştı, hemen müdahale ettik. Hastaneye geldik. Eşimin ayağında, kafatasında kırık var. Bir gün evvel operasyona girdi ve yoğun bakıma aldılar. Yoğun bakımdan çıkarsa kafatasından operasyon olacak. Fakat eşimin yüzde 90 gözünü kaybetme rizikosu var" dedi.

Kuşkuluların ailesini tehdit ettiğini belirten Emine Kara, “Ben çocuklarımı korkudan haneye gönderemiyorum. Zira bu kişiler yalnızca ifade verip çıktı. Hanemizi yakmakla tehdit etti. Yanındakilere 'Evde sakat var. Eşine kızına gidebilirsiniz' diye konuştu. Elindeki soda şişesini gösterip 'Ailece bu şişeye hepinizi oturturum' dediler. Ben korkuyorum. Erkek çocuğum üniversite talebesi, dersleri başladı ve haneye gidemiyor. Ben bu şahısların gözaltına alınmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

Emine Kara, saldırganlar ile ilgili suç ilanında bulunacağını da söyledi.