Antalya'da estetik operasyon sonrası bu hale geldi! 'Vücudumun her yeri haritaya döndü'

Antalya'da estetik operasyon sonrası bu hale geldi! 'Vücudumun her yeri haritaya döndü'

Antalya'da geçirdiği estetik işlemi sonrası bedeninin muhtelif yerlerinin hasar gördüğünü iddia eden Çilem Kılıç, "Yalnızca moralim düzelsin diye birkaç hoş değiş istedim. Hoşlaşmak için gittim ama sıhhatimden

Antalya’da yaşayan Çilem Kılıç, kuaför bir dostunun önerisi ile estetik işlemi olmaya karar verdi. Estetik cerrah R.Ö. ile irtibata geçen Kılıç, sürüklediği kredi sonrası 75 bin TL’ye işlem için uyuştu. Geçtiğimiz 10 Şubat’ta özel bir sağlık kurumunda estetik harekâta giren Kılıç, bir gün sonra taburcu edildi. İki hafta hakimiyetlerine devam edilen Çilem Kılıç, uyuşmuş olduğu operasyonların bir kısmının yapılmadığını görünce ödemesinin geri verilmesini istedi. 40 bin TL’sinin geri ödenmesinin ardından iddiaya göre hekimi Kılıç’ın rehabilitasyonunu yarım vazgeçti ve telefonlarına yanıt vermemeye başladı. Burun, surat germe, göğüs ve karın yağı alma işlemi geçiren Kılıç’a, hekimi ‘armağanım olsun’ diyerek koltuk altı derleme de yaptı.

Antalyada estetik operasyon sonrası bu hale geldi Vücudumun her yeri haritaya döndü

İddiaya göre hekimin rehabilitasyonunu yarım vazgeçmesinin ardından Kılıç’ın, karın ve göğüs bölgesi enfeksiyon kaptı, kulak artta yaralar oluştu, koltuk altında ise haritayı anımsayan bir görüntü oluştu. Karın bölgesinde de derin kanal oluşan Çilem Kılıç, iki büklüm biçimde evinde eforlukla yürüyebiliyor. Hem sıhhatinden hem parasından olan Kılıç, hekim hakkında avukatı aracılığıyla şikayette bulundu. CİMER ve Şehir Sağlık Müdürlüğü’ne şikayet arzuhali yazdı. Kılıç’ın yine sıhhatine kavuşabilmesi için aralık ayında bir dizi işlem geçirmesi gerekiyor.

"ÇOK HOŞ YAPACAĞIM"

Geçtiğimiz şubat ayında kuaför bir dostunun önerisi ile estetik işlemi yaptırmaya karar verdiğini belirten Çilem Kılıç, “Ben de görüşmek istediğimi söyledim. Moralim bozuktu azıcık kendimi iyi usumda da böyle bir şey yoktu. Hekimin muayenesinde görüştük, beni ikna etti, ‘şöyle yapacağız, böyle yapacağız, çok hoş yapacağım’ dedi. İkna oldum. Kredi sürükleyeceğimi ve onaylanması halinde işlemi olacağımı söyledim. Kredim onaylandı ve 3 gün sonra özel bir sağlık kurumuna buluşma verdim. Parayı hesabına atmamı istemedi, 3 bin TL’yi elden, öbür 72 bin TL’yi direktifimle bankadan sekreteri çekti. Parayı almadan operasyona girmedi. Operasyonu oldum” ifadelerini kullandı.

Antalyada estetik operasyon sonrası bu hale geldi Vücudumun her yeri haritaya döndü

"KANAMAM VE AKINTIM VARDI"

Bir gün sağlık kurumunda kaldığını, bazı bölgelerindeki direnlerinin hemen çıkarıldığını öbür bölgelerindekinin 20 gün sonra isteği ile çıkarıldığını dile getiren Kılıç, “Kanamam ve akıntım vardı direnlerim çıkartılamadı bir süre. Ben tepki verince çıkarmak zorunda kaldı. Sonra enfeksiyon kaptı, bazı operasyonlarımın yapılmadığını gördüm. Öğretmenim yaptığınız kısımların parasını alın, hiç yapmadığınız operasyonun parasını geri istediğimi söyledim. Sonra hekim paramın 40 bin TL’sini ikna etti. Parayı iknadan sonra hekim telefonlarıma yanıt vermemeye başladı, sancılarım, sızılarım, akıntım vardı. Başka bir sağlık kurumuna gittim hemen enfeksiyon olduğu ortaya çıktı. Başka bir sağlık kurumuna gittim, 'başka birinin yaptığı operasyona bakamayız, o hekimin ne yaptığını öğrenemiyoruz' dediler. Üstlenmediler. Karnımın hali bu biçimde, yağ, merhem sürüyorum” dedi.

"3 AYDIR BÖYLEYİM"

Kollarının altının harita, kulaklarının ardın yaralar içinde kaldığını anlatan Kılıç, “Estetik diye gittim ama gidişat ortada. Dikişlerim açıldı. Dudağım olmadı, surat germe yaptı olmadı, burnum çarpık kaldı. Operasyona girerken dahi yapamayacaksınız ‘vazgeçin’ dedim. Güya surat germe yaptı, boynumu germiş, suratımda bir şey yok. Aylarca boynumu döndüremedim. Hala yaralarım iyileşmedi. Her yerim enfeksiyon kapmış, nasıl anlatayım ki. Başka hekime gittim 6 ay sonra yine operasyon olmak gerektiğini söyledi. Sancılarım var hareket ediyorum ama zorlanıyorum. Sağa sola güç dönüyorum. Acılarıma uyanıyorum. 3 aydır böyleyim” diye konuştu.

Antalyada estetik operasyon sonrası bu hale geldi Vücudumun her yeri haritaya döndü

"SIHHATİMDEN OLDUM"

Bu hekimin incelenmesini ve gereken cezayı almasını isteyen Çilem Kılıç, “Öbür hekimler de zan altında kalıyor. CİMER’e şikayette bulundum. Şehir Sağlık Müdürlüğü’ne arzuhal verdim. Avukatım aracılığıyla harekâtlar başlatıldı. Arabuluculuğu kabul etmedi. Daha Önceki halime dönebilecek miyim emin değil. Bir acı daha sürükleyeceğim. Sıhhatim psikolojim gitti. Yerle bir oldum. Parasal manevi devrildim. Başkaları yanmasın, kasap gibi kesip kesip biçiyor. Bu hekim incelensin, çok mağdur oldum. Yalnızca moralim dizelsin birkaç hoş değiş istedim. Hoşlaşmak için gittim ama sıhhatimden oldum. Bedenimin her yeri haritaya döndü. Bedenimi mahvetti, bu hekimden sonuna kadar şikayetçiyim” ifadelerine yer verdi.