Antalya'da iftar vakti korkunç olay! Kâbusu yaşadılar...

Antalya'da iftar vakti korkunç olay! Kâbusu yaşadılar...

Antalya'nın Manavgat ilçesinde iftar süreyi oruç açmaya hazırlanan 5 şahıs Sarı ailesinin evine tüfekle ateş açıldı. Saldırı sonrası ateş açan bireyler kaçarken, absürtler balkona ve konutun…

Manavgat'ın Ulukapı Mahallesi'nde cumartesi günü iftar süreyi oruçlarını açmak için hazırlanan 2'si çocuk 5 karakter Sarı ailesinin evine, arabayla gelen kimliği bilinmez şahıs ya da şahıslarca tüfekle ateş açıldı. Saldırıda baht yapıtı konuttakiler yara almadı. Saçmalar balkon kapısı ve pencere ile duvarlara isabet etti. Aileye ait konutun önündeki arabanın arka sırçayı da absürtler sebebiyle kırıldı. Ahmet Sarı'nın davacı olduğu vakayla alakalı jandarma analiz başlattı.'KAMERADAN HUSUMETLİ OLDUĞUM ŞAHSIN OLDUĞUNU GÖRDÜM'

Saldırıyı geçen sene yaşanan bir vaka sebebiyle husumetli olduğu şahısların hakikatleştirdiğini iddia eden Ahmet Sarı, vakadan dolayı evine güvenlik kamerası taktırdığını ve hücum hatıranın görüntülerini elinde bulunduğunu söyledi. Kayıtlar araştıran Sarı, hücumu reelleştirenlerin vakadan bir saat kadar evvel de konutun önünden arabalarıyla geçtiğini tespit ettiklerini söyledi. Eşi Hatice Sarı'nın 47 iftar hazırlıkları için mutfakta olduğu sırada, kendisinin çocukları A.S. 13, M.S. 11 ve ablası Şehri Sarı 66 ile oturma odasında otururken, 3 el silah sesiyle irkildiklerini anlatan Ahmet Sarı, "Saldırıyı yapanları görmedim ama daha sonra konutumun güvenlik kamerasından, husumetli olduğum kişinin olduğunu gördüm" dedi.

Antalyada iftar vakti korkunç olay Kâbusu yaşadılar...

'KORKUTMAK İÇİN ATEŞ AÇMIŞTIM, YARALANDIKLARINI BİLMİYORDUM'

Husumete neden olan geçen seneki hadiseyi anlatan Ahmet Sarı, yaşananları şöyle anlattı:

"Geçen sene 19  Temmuz'da burada problem yaşandı, gece ayyaş geldiler, konutumun karşısına. Daha evvel burası alkol alınan, uyuşturucu alınan, satılan, kullanılan, insanların rahatsız edildiği bir yer. Sanki bunların birahanesi, tuvaleti gibi, geldiler 02.20 gibi, taşıtı geri geri park ettiler orada alkol alırken tuvaletleri geldi sanırım. Taşıttan biri inip konutumun önüne doğru yöneldi. Şu anda çöp konteynerinin olduğu yere gelip idrarını yapmak istedi. Ben de konutta balkonda kız çocuğumla uyuyordum. Kalktım elimle işaret ettim 'git bir kenara, çocuk uyanmasın' diye. O da bana 'ne oldu' dedi. 'Burada aile yaşıyor git bir kenara yap' dedim. Cevaben 'sana mı soracağım tuvaletimi yapacağım yeri' dedi. Tekerrür uyardım, onlar da bana söverek 'erkeksen gel alt' dedi, gittim içeriden tüfeğimi aldım geldim, korkutmak için bir el havaya sıktım. Taşıtına gitti ben gitmelerini beklerken tekerrür suratıma karşı dönerek cinsel uzvunu göstererek tuvaletini yapmaya başladı. Uzaklaştırmak emeliyle ikinci kere ateş ettiğimde biri 'vuruldum' dedi. Varıp gitsinler, yerden toz kalsın diye ayaklarına doğru ateş ettiğimde, o arada gözlüğüm yoktu, ellerim de titriyordu zati asaptan. Vakadan sonra Çeltikçi istikametine kaçtılar. Muhtarı aradım, 'buraya gel bir olay oldu, bir yaralanma oldu mu olmadı mı öğrenmiyorum gel bir bakalım' dedim. Bir şahsın yaralandığını muhtardan bildim, bireyin de vurulduğunu öğrenmiyordum, jandarmada ifade verirken bildim."

Antalyada iftar vakti korkunç olay Kâbusu yaşadılar...


'ÇOLUK ÇOCUĞUM HEP HUZURSUZUZ'

Yaşanan vakadan dolayı Manavgat 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde suçlandığını ve 8 sene 4 ay ceza aldığını, haksız tahrik indiriminden de cezasının 7 sene 1 aya düşürüldüğünü söyleyen Ahmet Sarı, "Cezaevinde 4 ay yattım, bayramdan sonra tekerrür cezaevine gireceğim. Hesaplarına göre 1 ay daha kapalıda uyuyacağım ondan sonra konut hapsine sevk edilecekmişim. Ama bu arada ben ailemin geleceğini evhamlıyım. Zira bu insanlar hiçbir ihtarı dikkate almıyor, devreye birilerini akrabalarını sokuyorum, konuşalım işte yapmasınlar diye hala rahatsız etmeye devam ediyorlar. Çoluk çocuğum hep tedirginiz, çocuklar ağlıyor" diye konuştu.

Antalyada iftar vakti korkunç olay Kâbusu yaşadılar...


'PSİKOLOJİMİZ BOZULDU'

Saldırı hatıranın fobisini hala üzerinde taşıyan Ahmet Sarı'nın eşi Hatice Sarı, konuşmakta güçlük sürükleyerek, "Akşam olay oldu konutumuzda, çok rahatsız olduk, ben mutfaktaydım korktum, yetkililerden dayanak istiyorum" dedi.

Konutta kardeşiyle yaşayan Şehri Sarı da "İftardan evvel miydi, oturuyorduk konutumuzda, dışarıdan silah sesini duydum. Silahı evvel otomobile sıkmışlar, ondan sonra buraya, konuta sıkmışlar. Panik haline geldik, bunlara 'hemen yere eğilin' dedim. Eğildiler, ondan sonra tedirginlik başladı. Jandarma arandı, sabahladık bugün. Bunların hakkından güç gelinecek. Yetkililerden dayanak istiyoruz" diye konuştu.Saldırı sırasında oturma odasında ders çalıştığını belirten Ahmet Sarı'nın kızı A.S., "Bir anda 'pat pat pat' diye 3 el silah sesi duyduk. Babam ya da halam 'eğilin' diye söyledi, ben de fobiden panikledim. Hemen arka odaya kaçtım zira yol tarafından atıldığını hissettim. O sebeple dolaysız arka tarafa kaçtım. Bu cins vakalar burada çok oluyor, psikolojimiz bozuluyor, kardeşim ailem mutsuz ağlıyor, bunların sona ermesini istiyoruz" dedi.

Antalyada iftar vakti korkunç olay Kâbusu yaşadılar...


SALDIRI ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Öte yandan Sarı ailesinin evine yapılan hücum anı, Ahmet Sarı'nın geçen sene yaşanan vakadan sonra evine taktırdığı güvenlik kamerasına anbean yansıdı. Görüntülerde hücum anından bir saat kadar evvel arabayla konutun önünden geçen saldırganların, aynı arabayla konuta doğru ateş ettiği yer aldı.