Antalya'da kadın polise ahlaksız teklifte bulunan İngiliz turist yine gözaltında

Antalya'da kadın polise ahlaksız teklifte bulunan İngiliz turist yine gözaltında

Antalya'da maske takması mevzusunda kendisini uyaran polisin yanındaki kadın meslektaşını gösterip 'Hoşlandım, bana yollasana' deyince nezaretine alınan ve sevk edildiği adliyede dominantlık…

Kaleiçi girişi Saat Kulesi önünde evvelki gün sabah saatlerinde uygulama sırasında polisler, Letonya asıllı İngiliz turist Dmitrijs Solovjovs’u maske takması mevzusunda uyardı. Solovjovs ise kendisine ihtarda bulunan polise, yanındaki kadın meslektaşını göstererek 'Hoşlandım, bana yollasana' dedi. Pasaport isteyen takımlarla uzun zaman tartışan Solovjovs, cep telefonunu çıkararak sosyal medya üzerinden canlı yayın yaptı, dayanak takımların gelmesiyle polis merkezine götürülüp 'polise mukavemet', 'hakaret', 'cinsel taciz' ve 'maske takmamak yargılamasıyla hakkında operasyon yapıldı.

Geceyi nezaretinde geçirip dün sabah adliyeye sevk edilen Solovjovs, laflarının yanlış çeviri edildiğini öne sürdü, nöbetçi barış ceza egemenliğince özgür vazgeçildi. Soruşturmaya göre Solovjovs hakkında dava açılıp açılmamasına karar verileceği bilindi.

SOKAKTA MASKESİZ TUTULDU

Dün akşam saatlerinde ise polis ekipleri, Konyaaltı Sokağı Atatürk Parkı girişinde spor yapan Solovjovs'u maske takması mevzusunda uyardı. Ancak Solovjovs maske takmadı, kimlik ve pasaport takdiminde de bulunmadı, haykırıp hakaretler etmeye başladı. Bunun üzerine polis ekipleri bölgeye dayanak takım istedi. Solovjovs, gelen takımlara da güçlük çıkartınca kelepçelenip nezaretine alındı.

POLİS, İNGİLİZCE 'NEDEN GÜÇLÜK ÇIKARDIĞINI' SORDU

Motosikletli yunus polisi, Dmitrijs Solovjovs kelepçelendikten sonra İngilizce, "Ben sana takviyeci olmak için buradayım. Neden güçlük çıkarıyorsun? Şimdi sana maske vereceğiz ve onu tak. Neden takmamak için katlanıyorsun?" dedi. Solovjovs ise spor yaptığını ve o surattan takmadığını söyledi. Polisin, "Burada haykırıyorsun ve konutlarında olan şahısları rahatsız ediyorsun, şimdi seni karakola götürecekler" lafları üzerine Solovjovs, "Okey" diye yanıt verdi.

Polis ekipleri maske taktıkları Solovjovs'u sağlık raporu alındıktan sonra Bahçelievler Polis Merkezi'ne götürdü. Uygulama görevindeki biri kadın 2 polis memurunun davacı olduğu turiste, yönetimsel ve adli operasyon uygulanacağı bilindi.