Antalya'da Rafettin Uğur Çimen'in cansız bedeni bulundu... Çok acı tesadüf

Antalya'da Rafettin Uğur Çimen'in cansız bedeni bulundu... Çok acı tesadüf

Antalya'nın Manavgat ilçesinde ailesiyle piknik yaparken kaybolan down belirtili 10 yaşındaki Rafettin Uğur Çimen, akarsuda ölü bulundu. Çocuğun abiyi Ali Çimen, "Kardeşimle aynı adı taşıyan…

Sağırin Semti Boynuzlubük mevkisine piknik yapmaya giden Fatmana ve Osman Ali Çimen, bir zaman sonra yanlarında göremedikleri oğullarını bölgede aramaya başladı.

Etrafa bakınan Çimen çifti, çocuklarının yakınlardaki Köprüçay Irmağı'na düşmüş olabileceğinden şüphelenerek 112 Acil Çağrı Merkezi'nden takviye istedi.

Bölgeye Şehir Jandarma Komutanlığına bağlı Sualtı Arama Kurtarma Timi, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı takımları, Antalya Megakent Belediyesi İtfaiyesi ve sağlık görevlileri sevk edildi.

Su yüzeyi ve nehir kenarında yapılan aramada rastgele bir ize tesadüfülmedi.

Arama çalışmalarına sabah saatlerinde yine başlandı. Çalışmalara Şehir Jandarma Komutanlığına bağlı Sualtı Arama Kurtarma Timi, AFAD, İHH Arama Kurtarma, Arama Kurtarma Teşkilatı, Suda Arama Kurtarma Derneği, Antalya Megakent Belediyesi itfaiye ve İlçe Jandarma Komutanlığı takımları katıldı.

Çimen çiftinden, çocuğun kaybolduğu bölge ve üstündeki elbiselerle alakalı bilgi alan takımlar, su yüzeyi ve altında arama çalışması asıllaştırdı.

Çocuğun ailesi, çalışmaları gözyaşlarıyla takip etti.

Antalyada Rafettin Uğur Çimenin cansız bedeni bulundu... Çok acı tesadüf

ÇİMEN'İN CANSIZ VÜCUDU RAFTİNG KURULUŞU ÇALIŞANLARI TARAFINDAN BULUNDU

Çimen, kaybolduğu yerden 10 km altta rafting kuruluşu çalışanları tarafından derenin yüzeyinde dala takılmış biçimde ölü bulundu.

Botla kıyıya çıkartılan çocuğun cenazesi, analizin ardından Antalya Adli Tıp Kurumuna sevk edildi.

Arama çalışmalarına katılan rafting kuruluşu çalışanlarından Hayri Toşur, "Takribî 4 saatlik çalışmanın ardından su yüzeyinde balçıklı bölgede takım dostlarımın dikkatiyle cenazeyi bulduk." dedi.

Antalyada Rafettin Uğur Çimenin cansız bedeni bulundu... Çok acı tesadüf

AYNI ADI TAŞIYAN BABASININ KUZENİ DE AYNI AKARSUDA YAŞAMINI YİTİRMİŞ

Rafettin Uğur Çimen'in abiyi Ali Çimen, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rafettin'in 4 erkek kardeşten en minikleri olduğunu söyledi.

Beşkonak Düzağaç Semti'nde cami açılışına katıldıktan sonra dinlenmek ve çay içmek için Sağırin Semti Boynuzlubük mevkisinde durduklarını anlatan Çimen, kardeşinin bir anda gözden kaybolduğunu, aramalarına karşın bulamadıklarını belirtti.

Kardeşinin, babasının kuzeniyle aynı mukadderatı paylaştığını dile getiren Çimen, "Kardeşim ile aynı adı taşıyan babamın kuzeni Rafettin Çimen de aynı akarsuda boğuldu." ifadesini kullandı.