Antalya'da sevgili dehşeti! İfadeleri kan dondurdu

Antalya'da sevgili dehşeti! İfadeleri kan dondurdu

Antalya'da ikinci kattaki dairenin penceresinden düşüp yaralanan sevgilisi Safiye Nur Gürbüz'ü 24 isteyerek yaraladığı iddiasıyla hapsedilen Aytaç Süleyman Daşbudak, ilk mahkemede yargılamaları yalanladı.

Hadise, 22 Mayıs günü saat 06.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Misafirperver Mahallesi'ndeki 3 katlı apartmanın 2'nci katındaki dairede alana geldi. Safiye Nur Gürbüz, saat 05.00 sıralarında oto galeri sahibi erkek dostu Aytaç Süleyman Daşbudak'ın yaşadığı konuta geldi. Burada ikili arasında çıkan münazara, kısa müddette münakaşaya dönüştü. Tartışma sırasında Daşbudak, aldığı darbelerden yaralandı.

Bir müddet pencere önünde devam eden tartışma sırasında Safiye Nur Gürbüz, apartmanın girişinde park halindeki Daşbudak'a ait 07 TED 11 plakalı arabanın üzerine düştü. Sırça tavanının kırılması neticeyi arabanın içine düşen Safiye Nur Gürbüz'ü görenler, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık takımları sevk edildi. Gelen takımlar, Gürbüz'ü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne, erkek dostu Daşbudak'ı ise Atatürk Devlet Hastanesi'ne götürdü.

Safiye Nur Gürbüz ifadesinde, kendisini erkek dostunun pencereden attığını iddia ederek, “Aramızda münazara çıktı. Bu surattan beni pencereden attı" dedi. Hapsedilen Aytaç Süleyman Daşbudak hakkında 'isteyerek yaralama' ve 'şahsı hürriyetinden yoksun kılma' kabahatlerinden iddia belgesi hazırlandı.

İLK MAHKEME GÖRÜLDÜ

Antalya 30'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde kabul edilen davanın ilk mahkemesi bugün görüldü. Mahkemeye müşteki-maznun sıfatıyla Safiye Nur Gürbüz ile maznun Aytaç Süleyman Daşbudak katıldı. Daşbudak, mahkemeye bulunduğu cezaevinden SEGBİS iletişimi ile katıldı. Taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

'KAFAMA NARGİLE DEMİRİYLE VURDU'

Korunmasında yargılamaları kabul etmeyen Daşbudak, şöyle konuştu:

"Safiye ile 10 aylık birlikteliğimiz vardı. Kendisinden parçalamak istiyordum ama beni aralıksız tehdit ediyordu. Dününde saat 20.00 sıralarında beni arayarak buluşmak istediğini söyledi. Evvel dostum Burak'ın evine gittik. Safiye burada Burak'ın nişanlısı ile tartıştı. Ardından beraber yaşadığımız konuta gittik. Otomobili her zaman park ettiğim yere değil, Safiye'nin isteği ve manipülasyonu ile konutumun penceresinin altına doğru park ettim. Safiye binaya basmakalıp ses tonuyla girdi, sonrasında tonunu yükseltti. Konuta girdikten sonra kafama nargile demiriyle vurdu. Başıma 18 dikiş atıldı. Evin içinde bana vurmaya ve haykırmaya başladı. Ben bana komplo kurduğunu düşündüm. Konuttan çıkmak isterken, kendisi pencerenin olduğu yere giderek pencereye çömelir durumda çıktı. Şuurlu bir biçimde kendisini yere attı. Alta indiğimde kendisi otomobilin üzerinden inmişti. Ben Safiye'ye karşı rastgele darp, cebir eyleminde bulunmadım. Hakikat o benim kafama ve kaval kemiğime nargile demiriyle vurdu. Safiye'den davacıyım."

'BURNUMU ISIRDI, KEMERLE HIRPALADI'

Safiye Nur Gürbüz ise korunmasında, maznunun korunma ve beyanlarını kabul etmediğini belirterek, kendisine rastgele bir yaralamada bulunmadığını söyledi. Maznunun kendisini güçle konuta soktuğunu iddia eden Gürbüz, “Evin içinde beni takribî 10 dakika darbetti. Burnumu ısırdı, kemerle hırpaladı. Pencereye takviye istemek için yöneldiğimde, önünde ufak bir koltuk vardı. Dışarıda azıcık uzakta bir şahıs geçiyordu. Ona doğru haykırmak istedim. Fakat Aytaç, 'Ne yapıyorsun? Beni mi yakacaksın?' diye tepki gösterdi. Beni ayaklarımdan ittirerek alta attı. Vasıtanın üzerine bedenimin sol yanı üzerine düştüm. Daha sonra buradan kendim indim. Sonra Aytaç geldi. Ben kendisinden davacı olacağımı söylememe karşın ve bedenimde kırıklar olmasına karşın beni konuta doğru götürmeye başladı. Kendisinden ağır olduğum için merdivenlerden çıkarken ayağı kaydı ve kafasını çarptı. Benim ona karşı bir eylemim olmadı" diye konuştu. Duruşma kurulu, maznunun tutukluluk halinin devamına karar verip, mahkemeyi erteledi.

'KENDİSİNE AÇILMIŞ 17 DAVA VAR'

Mahkeme sonunda Safiye Nur Gürbüz'şöhret avukatı Müjde Tozbey Erden, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Aytaç Süleyman Daşbudak'ın müvekkiline sistematik şiddet uyguladığını öne süren Erden, “Son olarak, uyguladığı şiddet sonrasında Safiye Hanım'ı sırçadan alta attı. İddia Belgesi 'yaralama'dan açılmıştır, ancak biz davamızda şuna itiraz ediyoruz. Burada 'isteyerek yaralama' değil, 'isteyerek insan öldürmeye teşebbüs'te bulunulmuştur. Aralıksız olarak başka insanlara müteveccih, tehditler, hakaretler savuran bir insan. Başka bayanlara da sistematik şiddet uyguladığını gördük. Kendisine açılmış 17 dava var. Başka bayanları da hırpalayıp tehdit ettiğini dosyalarından gördük. Bu sebeple de biz genç kızlara şiddet uygulayan bir adamın doğru biçimde suçlanıp, hak ettiği cezayı almasını istiyoruz" dedi.