Antalya'da yürek burkan hikaye... 'Kızımız maalesef gitti'

Antalya'da yürek burkan hikaye... 'Kızımız maalesef gitti'

Antalya'da, 5 aylıkken babası tarafından para karşılığı bakılması için Bahar- Kadir Tezcan çiftine vazgeçilen 2 yaşındaki Soluk bebek, devlet gözetmesine alındı. Acıklı olduklarını belirten…

Antalya Megakent Belediyesi'nde sürücü olarak çalışırken, 2019 senesinin Ekim ayında işten çıkarılan Kadir Tezcan, ailesini geçindirmekte zorlanınca para karşılığı bebek bakmak istedi. Gelen öneriyi değerlendiren Kadir- Bahar Tezcan çifti, 5 aylık Soluk bebeğe, ayda 2 bin 500 lira karşılığı 7/24 bakmak için babası İ.A. ile uyuştu. İ.A., bebeği Tezcan çiftine teslim edip, gitti. Birkaç ay bebeğin gidişatını soran İ.A., iddiaya göre, bir daha telefonları açmadı. İ.A., kendisine erişmeye çalışan Tezcan çiftini de her yerden yasakladı.

Kadir Tezcan, DHA'ya yaptığı açıklamada, 2 yaşına giren Soluk'i kendi çocuklarından ayırmadığını ve bağrına bastığını belirtip, "Öyle günler oldu ki besin ekmeğimiz yoktu; ancak Soluk'i öyle sahiplendik ki anlatamam. Artık bizim çocuğumuz gibi oldu. Bizim yanımızda emeklemeyi, yürümeyi, konuşmayı bildi. Bizi anne- babası gibi görüyor. Oğluma 'abi', kızıma 'abla' diyor. Biz de kendisine öyle bağlandık ki anlatamam" açıklamasında bulunmuştu.

Soluk'e öz çocuğu gibi davrandığını söyleyen Bahar Tezcan ise en hoş senelerine tanık olduğunu belirterek, "O artık bizim soluğumuz oldu. Çok beğeniyoruz. Biz ne yersek onu yiyor. Bana 'anne', eşime de 'baba' diyor. Kızım Tuana'yı ablası, Osman'ı ise abiyi öğreniyor. Üstelik çok hoş uyuşuyorlar. Devlet bize verirse kendi çocuğumuz gibi bağrımıza basmak istiyoruz" demişti.Antalyada yürek burkan hikaye... Kızımız maalesef gitti
'ALIKOYMAK' KABAHATİNDEN İFADE VERDİLER

Mevzunun medyada yer alması üzerine Tezcan çifti, televizyon programına katılmak için İstanbul'a gitti. Kadir Tezcan, katıldığı programda, Soluk bebeği sahiplenmek istediğini söyledi. Program devam ettiği sırada stüdyoya gelen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü takımları, Soluk bebeği Tezcan ailesinden aldı. Soluk bebek, devlet gözetmesine alınırken, Kadir- Bahar Tezcan çifti de 'alıkoymak' kabahatinden ifadeleri alındıktan sonra özgür vazgeçildi. Acıklı olduğunu belirten Kadir Tezcan, "Kızımız ne yazık ki gitti" dedi.