Aracıyla yolda çalışma yapan işçilerin arasına daldı: 6 yaralı

Aracıyla yolda çalışma yapan işçilerin arasına daldı: 6 yaralı

Bursa'da yağış sebebiyle kayganlaşan yolda sürücüsünün hakimiyetinden çıkan araba, evvel dubalama çalışması yapan emekçiler daha sonra bakım vasıtayı olan kamyonete çarptı. Kazada araba ile kamyonet

Kaza, saat 03.00 sıralarında Osmangazi ilçesi, Gaziakdemir Mahallesi'nde alana geldi. Metro istasyonunun elektrik bakımı için Mudanya Bulvarı'nın sol şeridine vinç kuran emekçiler, muhtemel bir kaza olasılığına karşı yola dubalar yerleştirmeye başladı. Bu sırada kent merkezine giden İsmail İlhan 28 yönetindeki 16 VZ 402 plakalı araba, iddiaya göre, başka bir taşıtın sıkıştırmasıyla manevra yaparak sol şeride geçti. Yağış sebebiyle kayganlaşan yolda hakimiyetten çıkan araba, evvel emekçilere daha sonra park halindeki 16 SLV 83 plakalı bakım vasıtayı kamyonete çarptı. Çarpmanın tesiriyle 3 emekçi bariyerlere fırlarken, 2 emekçi ise kamyonetle araba arasına sıkıştı. Kazada emekçilerden Enes Saki, Abdullah Lider, Muhammet Furkan Şen, Muhammet Hüseyin Aman, Muhammet Yakar ile arabadaki Mustafa Köprübaşı yaralandı.

Aracıyla yolda çalışma yapan işçilerin arasına daldı: 6 yaralı


EMEKÇİLERİ KURTARMAK İÇİN YOĞUN GAYRET

Kazayı gören değişik sürücüler, vaziyeti sağlık takımlarına bildirdi. İhbarla vaka yerine çok rakamda sağlık, polis ve itfaiye takımı sevk edildi. İtfaiye takımları, iki vasıta arasında sıkışan emekçileri kurtarmak için çalışma başlattı. Takımların 15 dakikalık çalışması ile kurtarılan yaralılar, Bursa Şehir Sağlık Kurumu, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu ve Çekirge Devlet Sağlık Kurumu'ne kaldırıldı. Başka bir kaza olasılığına karşı bölgede geniş güvenlik tedbiri alınırken, Mudanya Bulvarı Bursa yönünde trafik tek şeritten hakimiyetli sağlandı. Rehabilitasyon altına alınan yaralıların sağlık vaziyetin iyi olduğu belirtildi. Arabanın çekici takviyesiyle kaldırılması ve yol paklik çalışmasının ardından trafik, olağana döndü. Nezaretine alınan sürücü İsmail İlhan'ın polis merkezindeki harekâtları sürüyor.

Aracıyla yolda çalışma yapan işçilerin arasına daldı: 6 yaralı