Araçta sızıp kaldılar! Ekipler alarma geçti

Araçta sızıp kaldılar! Ekipler alarma geçti

Antalya'da yol ortasındaki hafif ticari vasıtada içkinin tesiriyle sızdıkları tanımlanan iki dost için takımlar seferber oldu. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen takımlar, eforlukla taşıttan…

Vaka, gece saatlerinde Kepez ilçesi, Yeni Mahalle'de alana geldi. Mustafa T. ve Halil A., 63 M 0163 plakalı hafif ticari vasıtada bir zaman içki aldı. Ardından konuta gitmek için taşıta binen ikili, Kepez Sanayi İş Lisesi önüne geldiklerinde sürücü koltuğunda oturan Mustafa T. kusmaya başladı. Vasıtayı yolun ortasında durduran iki dost, içkinin tesiriyle kendinden geçti

Yoldan geçenler taşıttaki iki bireyi görüp 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri, Mustafa T. ve Halil A.’yı uyandırmaya çalıştı. Uyanan Halil A. taşıttan inip kaldırımda başını dizlerinin üzerine koyarak yatmaya devam etti. Vasıtanın sürücüsü Mustafa T. ise uyandırılamadı.

Araçta sızıp kaldılar Ekipler alarma geçti

Çağrılan sağlık takımları da içkili sürücüyü uyandıramayınca koltuktan çekerek sedyeye aldı. Sedye üzerindeyken uyanan Mustafa T., ne olduğunu kavramaya çalıştı, ancak bir zaman sonra tekerrür yattı. Mustafa T. rehabilitasyon için Kepez Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Kaldırımda oturan Halil A. ise polis ekiplerinin suallerine yanıt vermekte zorlandı. Halil A., içki içtiklerini ve kendinde olmadığı için ambulansla hastaneye götürülen dostunu ve ambulansı görmediğini söyledi.

Araçta sızıp kaldılar Ekipler alarma geçti