Arife öğretmenin katili tutuklandı

Arife öğretmenin katili tutuklandı

Kayseri'de 2 ay evvel dostluk önerisini yalanlayan kılavuzluk hocayı Arife Nur Sarıoğlu'nu 26 silah ile vurarak öldürdükten sonra intihara kalkışan Tolga Temur 29, sağlık kurumundaki rehabilitasyonunun…

Olay, 20 Mayıs günü saat 09.00 sıralarında Talas ilçesinde alana geldi. Kılavuzluk hocayı Arife Nur Sarıoğlu, konuttan çıkışta kendisini bekleyen Tolga Temur ile karşılaştı. Tolga Temur, daha evvel de bir hayli kere dostluk önerisinde bulunduğu Sarıoğlu'na teklifini tekrarladı. Sarıoğlu negatif cevap verince Tolga Temur belinden çıkardığı tabancayla peş peşe ateş etti. Bedenine 3 mermi isabet eden Arife Nur Sarıoğlu, kanlar içinde yere yığıldı. Tolga Temur bu defa da aynı tabancayla intihara kalkıştı. 

Etraftakilerin ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık takımları sevk edildi. Sağlık takımının yaptığı hakimiyette Sarıoğlu’nun hayatını yitirdiği saptandı. Tolga Temur ise yapılan ilk müdahalesinin ardından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Kurumu’ne kaldırıldı. Arife Nur Sağıroğlu, Yahyalı ilçesinde toprağa verildi.

UZUN YARIYILDAN BERİ BİRLİKTELİK KURMAK İSTEMİŞ

Katil zanlısı Tolga Temur’un sağlık kurumunda 2 aya yakın süren rehabilitasyonu bitirildi. Sağlık Kurumundan taburcu olan Temur gözaltına alındı. Temur'un emniyetteki ifadesinde Arife Nur Sarıoğlu ile uzun vakittir dost olmak istediğini, olay günü de önerisini tekrarladığını, negatif cevap alınca da olayı asıllaştırdığını söylediği belirtildi. Operasyonlarının ardından adliyeye sevk edilen Tolga Temur, çıkarıldığı duruşmaca tutuklandı.