Arkadaş katilinin mazereti: Beni öldüreceğini düşünüyordum

Arkadaş katilinin mazereti: Beni öldüreceğini düşünüyordum

Adana'da portakal bahçesinde buluştuğu dostu Abdülkadir Kayliyi 26 pompalı tüfekle öldürüp, S.A.yı da 17 yaralayan Mücahit Tuğrul 33 ile yanındaki 3 kuşkulu tutuldu. Tutarsız ifade veren cinayet kuşkulusi

Adana Seyhan’da geçen salı, Mücahit Tuğrul 33, dostları Reşit Memiş 28, Ramazan Adıgüzel 19 ve Bayram İpek 23 ile buluştu. Tuğrul, semtten dostu Abdülkadir Kayli 26 ve S.A.’yı 17 telefonla buluşmak için çağırdı. Tuğrul ile dostları, yanlarına gelen Kayli ile S.A.’yı vurdu. Tuğrul, taşıtından aldığı pompalı tüfekle Kayli’yi iki bacağından, yanındaki S.A.’yı ise sağ bacağından vurdu. Kayli, hekimlerin müdahalesine karşın kurtarılamadı. S.A.’nın ise tedavisinin sürdüğü bilindi. Polis takımları kuşkuluları, eşzamanlı baskınlarda yakaladı.

TUTUKLANDILAR

Emniyete götürülen kuşkululardan İpek’in ‘riskli maddeleri izinsiz bulundurmak’ suçundan arandığı tanımlandı. Mücahit Tuğrul sorgusunda, “Abdülkadir, geçmişte benden çakımı istemişti. Beni kızlarla buluşmak için bir yerlere çağırıyordu. Beni öldüreceğini düşünüyordum. Ondan evvel ben yaptım” diye konuştu. Adliyeye sevk edilen Mücahit Tuğrul ile yanındaki Reşit Memiş ve Ramazan Adıgüzel hapsedildi. Cinayetle alakalı adli hakimiyet kararı ile serbest vazgeçilen Bayram İpek ise riskli maddeleri izinsiz bulundurmak suçundan hapsedildi.