Arkadaşını, 'annesine kötü davranıyor' diye çekiçle öldürdü

Arkadaşını, 'annesine kötü davranıyor' diye çekiçle öldürdü

Ankara'da Volkan Aydın, annesine makûs davrandığını iddia ettiği dostu Hasan Hüseyin Akkuş'u, başına çekiçle vurarak öldürdü. Soruşturma kapsamında nezaretine alınan Aydın ile Ö.C.A. ile E.D. hapsedildi.

Hadise, 4 Ocak günü Çankaya ilçesi Göktürk Mahallesi Seyran Caddesi'nde alana geldi. Hasan Hüseyin Akkuş, kahvenin alt katında çekyatın üzerinde iş yeri sahibi tarafından hareketsiz bulundu. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık takımları sevk edildi. Gelen sağlık takımının yaptığı hakimiyette, Akkuş'un yaşamını kaybettiği tespit edildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği takımları, bedeninin muhtelif yerlerinde morluklar oluşan Akkuş'un öldürüldüğü şüphesi üzerine çalışma başlattı. Kahvede yapılan analizde, hadisede kullanıldığı değerlendirilen çekiç bulundu. Çekiç üzerinde yapılan kriminal analizde, Akkuş'a ait doku izleri tespit edildi. Bunun üzerine Cinayet Ofis Dedektifleri, Akkuş ile aralarında daha evvelden ortaklık ve husumet bulunan 5 kuşkuluyu nezaretine aldı. Kuşkulular, emniyetteki operasyonlarının ardından adliyeye sevk edildi. Kuşkululardan, O.A., S.S.A. ve M.O. çıkarıldıkları duruşmaca adli hakimiyet koşuluyla serbest vazgeçilirken, Ö.C.A. ile E.D. hapsedildi.

Gözden KaçmasınBursadaki korkunç cinayetin nedeni belli oldu Yeni detaylar ortaya çıktıBursa'daki vahim cinayetin sebebi muhakkak oldu! Yeni ayrıntılar ortaya çıktıHaberi görüntüle

'ANNESİNE MAKÛS DAVRANDIĞI İÇİN ÖLDÜRDÜM'

Soruşturmayı sürdüren polis takımları, hadisenin baş şüphelisinin Volkan Aydın olduğunu tanımladı. Takımlar, Volkan Aydın'ı da 13 Ocak günü Hollanda Caddesi’nde nezaretine aldı. Volkan Aydın'ın yapılan üst aramasında, silah, şarjör, 12 kurşun ve bıçak ele geçirildi.

Volkan Aydın emniyetteki ifadesinde Akkuş'u öldürdüğünü itiraf etti. 3 Ocak günü saat 20.00- 21.00 sıralarında kahveye gittiğini, içeride kimsenin olmadığını gördüğünü belirten Aydın, "Alt kata indiğimde Akkuş'un çekyatta yattığını gördüm. Eskiki zamanda kendi annesine makûs davrandığını ve kadının ağladığını gördüm. Bu vaziyete çok gücenmiştim. Hadise anında Akkuş'u uyandırıp annesine yaptığı bu tavrı konuşmak istediğimi belirttim. Akkuş tepki gösterice, dükkanındaki çekiçle suratına ve kafasına vurarak öldürdüm" dedi.

Volkan Aydın, operasyonlarının ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı duruşmaca hapsedilerek cezaevine sevk edildi.

Gözden KaçmasınABDde hırsızlık ve yağma dalgası büyüyor Akılalmaz görüntüler...ABD'de hırsızlık ve yağma dalgası gelişiyor! Akılalmaz görüntüler...Haberi görüntüle