Arkadaşını pompalı tüfekle başından vurdu... Savunması 'pes' dedirtti

Arkadaşını pompalı tüfekle başından vurdu... Savunması 'pes' dedirtti

Adana'da Emre Korkmaz’ın 25 vefatıyla alakalı aranan dostu İhsan Ulutürk 22, tutuldu. İfadesinde Ulutürk, "Kapının arttaki pompalı tüfeğin boş olduğunu sanıyordum. Tetiğe bastım ve dostum kanlar…

Vaka, evvelki gün saat 16.00 sıralarında merkez Yüreğir ilçesi Akıncılar Semti’nde alana geldi. Dostu Yaşar Sarı’ya 19 ait konuta giden Emre Korkmaz, yanında getirdiği pompalı tüfeği, salon kapısının arkasına vazgeçti. Korkmaz konutta yalnız başınayken, dostu İhsan Ulutürk geldi. Bir zaman sonra konuttan tek el silah sesi dinlendi. Konuttan koşarak çıkan İhsan Ulutürk, arabasına binip kaçarken, komşuların ihbarı üzerine adrese polis ve sıhhat takımları sevk edildi.

YAŞAMINI KAYBETTİĞİ TANIMLANDI

Konuta giren polis, Emre Korkmaz’ın başından pompalı tüfekle vurulduğunu, kanlar içinde yerde uyuduğunu gördü. Sıhhat takımlarının yaptığı hakimiyette, Korkmaz’ın yaşamını kaybettiği tanımlandı. Konuttaki tahlilde, kabahat aleti pompalı tüfek bulundu.

Yapılan analizin ardından Emre Korkmaz’ın cansız vücudu, otopsisi için Adana Adli Tıp Müesseseyi’na götürüldü.

KAZARA VURDUĞUNU ÖNE SÜRDÜ

Şehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği takımları, İhsan Ulutürk’şöhret tutulması için çalışma başlattı. Hadiseden kısa zaman sonra adresi tanımlanan Ulutürk, yapılan baskınla nezaretine alındı. Ulutürk emniyetteki ifadesinde, "Dostum Yaşar'ın evine gittim. Emre de konuttaydı. Kapının arttaki pompalı tüfeği gördüm. Boş olduğunu sanıyordum. Tetiğe bastım ve dostum kanlar içinde kaldı. Ben de korkup, kaçtım" dediği belirtildi.