Arsa almak isteyenler dikkat! Belediye başkanı uyardı...

Arsa almak isteyenler dikkat! Belediye başkanı uyardı...

Büyükçekmece’de bayram tatilinde belediyenin kapalı olmasını fırsat bilen dolandırıcılar, imarsız tarla statüsündeki arazileri yurttaşlara satmak için sosyal medyadan video yayınladı. Mevzubahisi vaziyete

Büyükçekmece’de bayram vaktince belediyenin kapalı olmasını fırsat bilen dolandırıcılar, imarsız göl arazilerini satmak için harekete geçti. Bireyler, Daha Öncekince bölgesinde 200-300 metrekarelik tarla olarak görünen ve imar izinsiz olan arazileri yurttaşlara satmak için sosyal medya üzerinden videolar yayınladı. Tatilde kapalı olduğu için belediyeden bilgi alınamamasını fırsat bilen kişilere karşı Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ihtarlarını yeniledi. Büyükçekmece’nin arazilerinin bedelli olduğuna dikkat toplayan Başkan Akgün, “Çok geniş yeşil alanlara sahip. Yatay yapılaşması dikkat çekti özellikle pandemi sürecinden sonra. Bunu fırsat bilen dolandırıcı grup, imara kapalı olan yerleri misalin Büyükçekmece Göl havzasında olan Daha Öncekince Çiftliği bölgesi. Sanki buradaki arsaların imarı varmış gibi reklamlar yaparak yurttaşları, ‘son fırsat, son arsa kaldı, son tarla’ diyerek aldatmaya çalışıyorlar. Özellikle uzun tatil günlerinde yurttaşın belediyeden istediği bilgiyi alamayacağını düşünerek reklamlar, bültenler veriyorlar. Sakın kimse inanmasın, sakın paranızı çöpe atmayın. Para çok değerli ve bedelli özellikle bu yarıyılda" dedi.

“9 GÜNLÜK TATİLDE BU BÜLTENLER ÇOĞALDI”

Bu stil arazilerle alakalı yurttaşların belediyenin İmar Tasarılama Müdürlüğünden bilgi alması gerektiğini ifade eden Akgün, “Bilgi almadan Büyükçekmece’nin hiçbir yerinden arsa almayın. Hiçbir biçimde tarla almayın. Çok ölçüde yurttaşımız mağdur edildi. Biz belediye başkanı sıfatımızla bu mevzuyu her vesile ile dile getiriyorum. 9 günlük tatil sebebiyle bu reklamlar, bültenlerin arttığını görünce ulusa duyuruyorum. Tam ulusumuzun duyarlı olmasını, belediyeden resmi bilgi almadan hiçbir yere yatırım yapmamasını öneri ediyorum. Geçen yıl yeniden söylemiştim. ‘Parasız bile olsa almayın’, zira alırsanız ödentisi var. Büyükçekmece’de 200, 300 metrekare, 500 metrekare arsa olmaz. Tasarılı arsalarda dahi arsanın asgari miktarı 2 bin metrekaredir. İnanmayın, dolandırıcı hepsi” diye konuştu.