'Arsa avcısı' çetesine 5 milyon 250 bin lira kaptırdı! İş insanının hayatı kâbusa döndü

'Arsa avcısı' çetesine 5 milyon 250 bin lira kaptırdı! İş insanının hayatı kâbusa döndü

Ankara merkezli 14 şehirde dolandırıcılık yapan kabahat teşkilatına müteveccih 'arsa avcısı' harekâtında nezaretine alınan 106 şahsın sorgusu sürüyor. Antalyalı iş insanı Tuncay Küçükyılmaz'ın,…

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Kabahatlerle Gayret Şubesi takımlarının takribî 2 sene süren teknik ve fiziki takibinde 106 karakter dolandırıcılık çetesi tespit edildi. Kamu arazilerinin satışını yapma taahhüdüyle çok rakamda şahsı dolandıran çeteye müteveccih geçen hafta 14 şehirde eş zamanlı 'arsa avcısı' harekâtı tertip etti. Harekâtta teşkilat liderleri Atakan A., Hasan Y., Turhan B., Gökhan Y. ile 5 tapu memuru, 4 avukat, 2 polis memuru, 1 uzman çavuş ve 1 mühendisin de aralarında bulunduğu 106 şahıs nezaretine alındı. 160 şahsı 300 milyon lira dolandırdığı tespit edilen teşkilat abonelerine ait 8 taşıt, 40 iş yeri, ev, arsa ve 30 milyon liraya el koyuldu. Teşkilat azalarının, devlet büyükleriyle aralarının iyi olduğunu gösterdiği, kamu vazifelisi olan teşkilat azaları tarafından kamu binasında oda ayarlanıp, burada 'daire başkanı' olarak tanıtılan teşkilat azası ile mağdurlar arasında sahte kontrat imza atıldığı, tapu dairesinde mağdurlara sahte tapu teslim edildiği tespit edildi.

4 KERE DOLANDIRILMIŞ

Kuşkuluların Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu devam ederken, Antalya'da sıhhat turizm alanında firmayı bulunan iş insanı Tuncay Küçükyılmaz'ın, 4 kere çete azaları tarafından dolandırıldığı ortaya çıktı. Ankara'da polise ifade vererek, şikayette bulunan Küçükyılmaz'ın, 2018 senesinde 'imar bağışlamayı' tertip etmesinin çıkması üzerine Antalya Aksu'da Hazine'ye ait 170 dönümlük araziyi sıhhat turizm kuruluşları ve huzurevi yapmak için satın almak isteyince çetenin ağına düştüğü bilindi. Dostunun manipülasyonuyla araziyi satın almasında kendisine takviyeci olabileceği söylenen Nurettin T. ile Ankara'da buluşan Küçükyılmaz'ın 1,5 milyon lira dolandırıldığı ortaya çıktı. Daha sonra 3 kere çetenin farklı abonelerince dolandırılan ve mağduriyetinin giderileceği vadedilen Küçükyılmaz, toplam 5 milyon 250 bin lira dolandırıldı.

Arsa avcısı çetesine 5 milyon 250 bin lira kaptırdı İş insanının hayatı kâbusa döndü

'DOLANDIRAN ŞAHISYE ULAŞMAYA ÇALIŞIRKEN ARKADAŞI BANA ERİŞTİ'

DHA'ya konuşan iş insanı Tuncay Küçükyılmaz, "Yaşadığım ilk hadisede tüm evraklara kadar bana teslim edince çete abonelerine 1,5 milyon lira kaptırdım. Ben beni dolandıran çete azasına erişmeye çalışırken, başka çete azası bana erişti ve destek edeceğini söyledi. Ona da güvendim; ama daha çok mevzubahisi arsanın başkasına satılacağı fobisinden panikle hareket ettim. Bu kişiye de takribî 500 bin lira ödeme yaptım. Fakat bir zaman geçtikten sonra tapunun çıkmayacağını öğrendim daha sonra da bir daha adama erişemedim. Üçüncü hadisede arada avukat vardı, bürolar vardı, aralıksız hoş yerlere gidiyorduk. Ben arada kaybettiğim paraları karşılama etmek için fazla derecede paniklemiştim. O panikle polise gitmek dahi usuma gelmedi. Yüklü para istediler. Ben karşılayamayacağımı söyledim. Onlar da maliyeti kırdı ve tapuyu elime eriştirdiler. Ben de istedikleri ödemeyi başka bir deyişle takribî 350 bin lirayı kendilerine verdim fakat bir zaman sonra tekerrür tapunun sahte olduğunu bildim; ama iş işten geçmişti" dedi.

Arsa avcısı çetesine 5 milyon 250 bin lira kaptırdı İş insanının hayatı kâbusa döndü

'YİNE DOLANDIRILDIM'

Tuncay Küçükyılmaz, dördüncü hadisede, çete azasının 'daire başkanı' kimliğiyle yanına geldiğini anlatarak, "Kendisine güvendim, 2 şahıstılar; 'Tapuyu vermeden para istemiyoruz' dediler. Ben de 'Bu sefer tamam arsayı alıyorum' diye düşündüm. Birkaç gün sonra tapuyu almak için otelde buluştuk. Tapunun resmini dosta gönderdim, mesele görünmediğini söyledi. Ben de ikilinin istediği parayı onlara teslim ettim; fakat değişik 3 seferde olduğu gibi yeniden dolandırıldım. Daha sonra polise gittim. Aradan geçen 3 yılın ardından çete azalarının hepsinin tutulduğunu gördüm ve mutlu oldum. Ben 3 yıl içerisinde arada yaptığım ödemeler dahil bu çeteye 5 milyon 250 bin lira para kaptırdım. Umarım hak ettikleri cezayı alırlar" diye konuştu.