Aşı olanlar için PCR testi gerekli mi? Kimler PCR testi yaptıracak?

Aşı olanlar için PCR testi gerekli mi? Kimler PCR testi yaptıracak?

Aşı olanlar PCR testi yaptırıp yaptırmayacaklarını araştırmaya başladı. Bugün yapılacak olan Kabine Buluşması kapsamında aşı olmayanlar için PCR testi gerekliliği mevzusu da ele alınacak. Aşı olmayanlara

Aşı olmayanlar için PCR testi, belli mekanlara giriş noktasında ehemmiyet talep ederken, surat surata eğitim verecek hoca, eğitim personeli ile üniversite talebeleri ve çalışanları da aşı olmaması halinde PCR testi yaptıracak kitle arasında yer alacak.

AŞI OLANLAR İÇİN PCR TESTİ ZORUNLU MU?

Aşılarını bitiren yurttaşların PCR testi gerekliliği bulunmayacak.

Surat surata eğitim dolayısıyla başta hocalar olmak üzere eğitim personeli, kantin çalışanları ile talebe servislerinin sürücü ve rehber personeli gibi talebelerle bir araya gelecek şahısların/misyonluların aşıları ya da geçirilmiş koronavirüs sonrası bağışıklıkları yoksa, haftada iki kere PCR testi istenecek. Neticeler mektep yöneti tarafından kayıt altında yakalanacak.

Aşı olmayan üniversite talebeleri ve üniversite çalışanları da kumpaslı test yaptıracak.

Konser, sinema ve tiyatro gibi kalabalık mekanlardaki faalliklere katılmak isteyen aşısız yurttaşlar için de yeni bir yarıyıl başlıyor. Bu bireyler faalliklere katılmak için 48 saat evvel PCR testi yaptıracak ve faallik evvelinde neticesini göstermek zorunda olacak.

Sağlık Bakanlığı’nca havaalanlarındaki PCR testi uygulaması devam edecek. İsteyen yolcular burada PCR testi yaptırabilecek. Ya da 48 saat evvelinden yaptırdığı test neticesine ait dokümanı takdim ederek uçuş yapabilecek. 

Şehirlerarası yolculuklarda da aşı olmayanlardan lüzumlu olarak 48 saat evvel yaptırılmış PCR testi istenecek.