"Aşı yaptıran aptaldır" demişti... Sonu Kovid'den oldu!

"Aşı yaptıran aptaldır" demişti... Sonu Kovid'den oldu!

Dünyanın ismini ilk olarak Amerika Birleşik Devletlerindeki kanlı Kurultay baskınında dinlediği, komplo kuramları yayan fazla sağcı QAnon grubu uzun vakittir aşı karşıtı söylemleri ve aşı kısıtlaması

"Onun asılıp ipte sallandığını görmek istiyorum."

İsmini ilk olarak geçen sene Amerika Birleşik Devletleri tercihlerinden sonra yaşanan kanlı Kurultay baskınında dinlediğimiz QAnon ismindeki komplo kuramlarını korunan fazla sağcı grubun en ehemmiyetli liderlerinden ve abonelerinden olan Cirsten Weldon, bu lafları Amerika Birleşik Devletleri Milli Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü'nün direktörü ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'ın Baş Tıbbi Danışmanı olan, aynı zamanda Beyaz Saray Koronavirus Görev Gücü'nün de en ehemmiyetli adlarından biri olarak anılan Dr. Anthony Fauci için söylemişti. 

Kovid-19 aşısı yaptıran şahısları ablavut olarak mühürleyen, onlara 'idiotlar' diyen Cirsten Weldon, yaşamını koronavirüsten kaybetti.

Muhtelif sosyal medya platformlarında on binlerce takipçisi olan Weldon, uzun vakittir bu platformlardan aldığı dayanağı ve sesini insanları aşıdan uzaklaştırmak için kullanıyor. Salgını gevşetmek için kullanılmaya başlanan aşıları tenkit eten ve kullanılmaması isteyen kadın Fauci'ye idam isteyecek kadar ileri gitmişti.

Aşı yaptıran aptaldır demişti... Sonu Kovidden oldu Dünya, QAnon'cuları ilk olarak böyle tanıdı

Daily Beast'te yer alan habere göre ortaya çıkan video görüntülerinde Cirsten Weldon'ın aşı olmak için sırada bekleyen kimseleri dahi taciz ettiği ve hücumda bulunduğu görüldü. Weldon, videoda "Şu ablavutlara bak! Hepsi aşı yaptırıyor. Aşı öldürür, aşı yaptırmayın." diye haykırırken görülüyor.

Cirsten Weldon, aralık ayının sonunda kovid-19 semptomları göstermeye başladı. Son videosunda kesintisiz öksürdüğü ve konuşmakta zorlandığı görülen komplo teorisyeni vatanperver Amerika Birleşik Devletlerilinin Amerika Birleşik Devletleri hükümetini yıkması gerektiğini söylüyordu. Weldon'un konuşrken yorulduğunu söylemesi de dikkatlerden kaçmadı.

Gözden KaçmasınABDde Kongre baskınına katılan QAnon Şamanının cezası belli olduAmerika Birleşik Devletleri'de Kurultay baskınına katılan 'QAnon Şamanı'nın cezası muhakkak olduHaberi Görüntüle

Kadın, bu videodan üç gün sonra sağlık kurumuna kaldırıldı. Sağlık Kurumundaki oksijen maskesi takmış resmini paylaşan Weldon, koronavirüs olmadığını bakteri kaynaklı zatürreye tutulduğunu iddia etti. İleti uygulaması Telegram'da yaptığı bir paylaşımda ise  'Dr. Fauci'nin ilacı' diye adlandırdığı Remdesivir'i kullanmayı yalanladığını açıkladı.

Cirsten Weldon, geçen cuma günü sağlık kurumunda yaşamını kaybetti. Weldon'un taraftarları sağlık kurumu personeline ve hekimlere saldırdı ve hatta onları öldürmekle tehdit etti.

Üstelik Weldon, koronavirüs suratından yaşamını kaybeden ilk fazla sağcı QAnon grubu abonesi değil. Yaşamdaki son anlarında oksijen maskeli resmini paylaşan ve asla aşı olmayı kabul etmeyeceğini söyleyen Robert David Steele de Kovid suratından yaşamını kaybetti.

Aşı yaptıran aptaldır demişti... Sonu Kovidden oldu

Bir değişik aşı karşıtı QAnon'cu Veronica Wolski de virüse tutulmuş, kadının taraftarları, Wolski can vermeden evvel hekimlere ona korona rehabilitasyonunda tesiri olmadığı ispatlanan ivermectin isimli ilacı vermeleri mevzusunda baskı yapmıştı. 

Koronavirüs inkarsıcı radyocu Doug Kuzma, evinde şuuru kaybedip yere düşmüş ve ardından yaşamını kaybetmişti. Kovid-19'dan can verdiği anlaşılan radyocu için de vefatının koronavirüs kaynaklı olduğu hakikati taraftarları tarafından şiddetle yalanlandı.

Gözden Kaçmasınİki çocuğunu zıpkın tabancasıyla öldürmüştü... QAnon üyesi babadan inanılmaz mektupİki çocuğunu zıpkın silahıyla öldürmüştü... QAnon abonesi babadan mucizevi mektup!Haberi Görüntüle