Aşılar işe yaradı... Aylar sonra bir ilk

Aşılar işe yaradı... Aylar sonra bir ilk

İsrail'de salgının başından bu yana ilk defa ülke içinde yeni Kovid-19 hadisesine rastlanmadı. Ülkede son 24 saatte 4 yeni olay tespit edildiği, bunların tamamının yurt dışından gelen şahıslar…

İsrail'de yeni tip koronavirüsün Kovid-19 görülmeye başlandığı günden bu yana ilk defa ülke içinde günlük yeni hadiseye tesadüfülmediği bildirildi.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, son 24 saatte yapılan testlerden yalnızca 4'ünün pozitif çıktığı belirtildi.

Testleri pozitif çıkan bu 4 şahsın yurt dışından geldiklerine işaret edilen açıklamada, salgının başladığı Şubat 2020'den bu yana ilk defa ülke içinde yeni hadiseye tesadüfülmediği ifade edildi.

Son dakika haberi: Koronavirüs listesi güncellendi Türkiye kaçıncı sıradaSon dakika haberi: Koronavirüs listesi aktüellendi! Türkiye kaçıncı sırada?

EN ÇOK AŞI YAPAN ÜLKE

Takribî 9,3 milyon popülasyona sahip İsrail, popülasyonuna oranla dünyada en fazla Kovid-19 aşısı yapılan ülke konumunda bulunuyor.

Aşılama sayesinde salgını hakimiyet altına almayı başaran ve şubat ayından bu yana Kovid-19 ihtiyatlarının hafifletilmeye başlandığı İsrail'de, 19 Nisan'da sarih alanlarda maske takma gerekliliği kaldırılmıştı.

ETKİN OLAY RAKAMI 216'YA DÜŞTÜ

İsrail'de bugüne kadar 5 milyon 455 bin bireye Kovid-19 aşısının ilk dozu, 5 milyon 137 bin bireye de ikinci dozu yapıldı.

Son dakika: Dünya bu ifşa ile çalkalanıyor... Canlı yayında ezber bozan sözlerSon dakika: Dünya bu ifşa ile çalkalanıyor... Canlı yayında ezber bozan laflar

Ocak 2021'de 84 bini aşan etkin olay rakamı aşılama sayesinde 216'a düşerken, geçen hafta günlük olay rakamı da çoğunluğu yurt dışından dönen şahıslar olmak üzere 20'nin altına inmişti.

Ülkede ayrıca gidişatı ağır olan yalnızca 37 Kovid-19 hastası bulunuyor.