Asırlık kulübün iflası talep edildi

Asırlık kulübün iflası talep edildi

Bir yüzyılı yıkan geçmişi ile Türkiye’nin en daha önceki spor kulüplerinden biri olan Ankaraeforu’ne karşı dikkat çekici bir davanın açıldığı ortaya çıktı.

Kulübün bağlı olduğu işletmeye 2 milyon lira yollayan bir iş insanı, parasını alamayınca işletmenin iflasını istedi. Ankaraeforu Futbol AŞ’ye karşı iflas istemli dava Ankara 3. Asliye Ticaret Duruşması’nde açıldı. Hürriyet’in eriştiği dava dosyasına göre, iş insanı K. S., 2016 senesinde yarıyılın kulüp idareyicileri ile işletmenin yüzde 10’unun devri mevzusunda uyuşmaya vardı.

YÜZDE 10’A KARŞILIK

İş insanı K. S. banka yolu ile kulübün bağlı olduğu işletmenin hesabına 2 milyon liraya yakın para gönderdi. Uyuşma, yapılan ödemeye karşılık işletmenin yüzde 10’unun K. S.’ye devrinin yapılacağı doğrultusundaydı. Yarıyılın kulüp idareyicisi İhsan Akalan’ın da banka hesabına sevk edilen ödeme sonrası, mevzubahisi payların devri asıllaşmadı.

İFLASI İSTENDİ

Taraflar arasında yürütülen görüşmeler de negatif sonuçlanınca K.S. ilk olarak işletmeye karşı icra takibi başlattı. İcra takibine firma itiraz etti. Bu defa, itirazın kaldırılması ve işletmenin iflası istemi ile dava açıldı. K. S.’nin avukatı Tuğçe Orhan’ın imzasını taşıyan dava arzuhalinde, icra takibine itirazın, borcun ödenmesinin geciktirilmesi emeli taşıdığı öne sürüldü.

Ankara 3. Asliye Ticaret Duruşması, mahkemenin önümüzdeki 10 Haziran’da yapılacağını taraflara bildirdi.

KULÜP 110 YILI GERİDE BIRAKTI

MKE Ankaraeforu, Türkiye’nin en daha önceki futbol kulüplerinden biri. Savunma sanayinde çalışan emekçiler ile bu sektörde çalışacak iş mektebi talebelerin arzı ile Ağustos 1910’da heyetti. Süper Lig’de top koşturan MKE Ankaraeforu’nün bağlı olduğu işletmenin anaparası 20 milyon TL.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Ktümörleri için Bigpara