Asiye Ateş'in son durumunu Rektör Özkan açıkladı: Maalesef yüz felci var! Yüz siniri için yama ameliyatı planlıyoruz

Asiye Ateş'in son durumunu Rektör Özkan açıkladı: Maalesef yüz felci var! Yüz siniri için yama ameliyatı planlıyoruz

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, pitbull hamlesinde ağır yaralanan ve 10 gün evvel doku nakli yaptıkları Asiye Ateş'in sağlık vaziyetiyle alakalı, "Surat felcimiz var ne yazık ki.

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde, 22 Aralık'ta yaşadıkları sitenin bahçesinde Pitbull türü 2 köpeğin hamlesinde ağır yaralanan Asiye Ateş, Gaziantep’teki müdahalesinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın devreye girmesiyle uçak ambulansla Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kurumu’ne sevk edilmişti. Zaferli surat nakilleri ve rahim nakliyle ismini duyuran AÜ Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Azası Prof. Dr. Ömer Özkan ve takımı tarafından 26 Aralık'ta 4 saatlik işlemle doku nakli reelleştirildi. Bacağından ve sırtından alınan dokular ufak Asiye’ye zaferli bir biçimde nakledildi. Asiye, 2 günlük takibin ardından uyandırılarak 48. saatin sonunda yoğun bakımdan çıkarıldı. Bir zaman daha takip edilen Asiye, yoğun bakımdan olağan servise alındı. Sağlık vaziyeti iyi olan Asiye, annesi Zübeyde, babası Hüseyin Ateş’le beraber ikinci harekâtın yapılacağı günü bekliyor.

"SURAT FELCİMİZ VAR NE YAZIK Kİ"

Gazetecilerle toplanan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, küçük Asiye’nin son vaziyetiyle alakalı açıklama yaptı. Özkan, "Surat felcimiz var ne yazık ki. Surata giden birkaç daldan bir kısmı zararlanmış. Bu vesileyle beklediğimiz birkaç etmen vardı, onları geride vazgeçtik. Muhtemelen bu hafta içerisinde surat asabı için yama operasyonu tasarlıyoruz. Çok ufak bir operasyon değil elbette. Emelimiz daha sonraki zamanlarda dudağını kullanabilmesi. Hem görüntü olarak, hem yemek yerken kasvete sokmaması için ehemmiyetli bir operasyon" dedi.

Alakalı HaberAsiye oyuncak istemişAsiye oyuncak istemişHaberi görüntüle

"NETİCEYİ BÜTÜN ALMAMIZ İÇİN 1 SENELİK SÜREÇ BİZİ BEKLİYOR"

Asiye’nin asap dışında başka operasyonlar da geçireceğini aktaran Özkan, “Yalnızca asap operasyonları 5-6 ayı bulur. Sonraki süreçlerde saçlı tenini daha natürel bir görüntü elde etmek için uğraşacağız, balon operasyonu vardı. Neticeyi bütün olarak almamız için 1 senelik bir süreç bizi bekliyor” diye konuştu.

Alakalı HaberPitbull saldırısına ilişkin görüntülerin bir kısmı silinmişPitbull atağına ait görüntülerin bir kısmı silinmiş!Haberi görüntüle