Asiye Nur Atalay'ın annesinin en acı günü! Kızının kıyafetlerine sarıldı, gözyaşlarına boğuldu

Asiye Nur Atalay'ın annesinin en acı günü! Kızının kıyafetlerine sarıldı, gözyaşlarına boğuldu

İstanbul Esenler'de cadde ortasında vurularak öldürülen 19 yaşındaki Asiye Nur Atalay'ın annesi Rahşan Atalay, Asiye'siz 'Anneler Günü'nde gözyaşlarına boğuldu. Kızı Asiye'nin her 'Anneler Günü'nde kendisine

Ümit Karakoyun'un silahlı hamlesi neticeyi yaşamını kaybeden Asiye Nur Atalay'ın annesi Rahşan Atalay, 'Anneler Günü'ne kızının elbiselerine sarılarak girdi.

Gözyaşlarına dominant olamayan Rahşan Atalay, yaşadığı acıyı eforlukla ifade etti. Atalay, "Ben bunun müebbet almasını istiyorum. Asiye'nin son olmasını istiyorum. O içeride her gün can versin istiyorum" dedi.

Asiye Nur Atalayın annesinin acı günü Kızının kıyafetlerine sarıldı, gözyaşlarına boğuldu

"Beş dakika geçiyor, beş dakika sonra yine başlıyor acım" diyen Rahşan Atalay, "Her 'Anneler Günü'nde hediye alırdı. Azıcık kızgındı ama öper, hoşlanırdı. Bir hayali vardı. Ehliyet imtihanına gidiyordu kızım. 'Anne seni dolaştıracağım' diyordu. Hayallerinin hepsi yarım kaldı" biçiminde konuştu.

Ümit Karakoyun'un 16 dosyası bulunmasına karşın dışarıda olmasına tepki gösteren Rahşan Atalay, "16 tane dosyası var. Kızımın doğum gününde dışarı salıveriyorlar. Bugün kızımın kabrine gittim. Çok konuştum ama gelmedi. 'Asiye'm dedim çok ziynetliydin, kendini çok hoşlanıyordun Asiye'm' dedim. 'Çok meşhur oldun, herkes senin arkandan seni konuşuyor' dedim. Ama o beni görüyor mu öğrenmiyorum. Benim vaziyetimde olan anneler bana destek versin. Benim ona lüzumum var" diye konuştu.

Asiye Nur Atalayın annesinin acı günü Kızının kıyafetlerine sarıldı, gözyaşlarına boğuldu

Rahşan Atalay, "Devletten tek isteğim; bunun bağışlamadan filan faydalanmasını istemiyorum. Ağırlaştırılmış müebbet caza almasını istiyorum. Benim kızım beyaz kefenle uyuyor, o da orada her gün can versin istiyorum. İlk anneler günü yalnızım. 19 yıl bak, geliştir.. Birisi gelsin, kızımın canını alsın" ifadelerini kullandı.

Asiye Nur Atalay'ın ablası Kübra Akbulut ise, "Dilerdim ki anneme en hoş hediyeyi kardeşimle birlikte verelim. Anneler Günü'nü hep beraber birlikte geçirelim ama olmadı. Biz bunu kabullenmeye çalışıyoruz. Bizim tek isteğimiz, en ağır cezayı alması. Biz kendimizi bu biçimde hafifleteceğiz' 'dedi.