Aslıhan’ı öldürmüştü! Korkunç plan telefondan çıktı

Aslıhan’ı öldürmüştü! Korkunç plan telefondan çıktı

Boşanma evresindeki eşi Aslıhan Alkılınç’ı 3 çocuğunun önünde öldüren Ali Alkılınç’ın, cinayeti tasarlayarak işlediği ortaya çıktı. Ali Alkılınç’ın telefonunda yapılan bilirkişi analizinde, “Kandıran

Elazığ’da yaşayan Aslıhan Alkılınç 34, 3 çocuk annesiydi. Eşi aralıksız kendisine şiddet uyguladığı için 7 defa savcılığa ve polise müracaat etti ancak bir cinsli kurtulamadı. 5 Haziran 2020’de son defa polise müracaat etti, eşi Ali Alkılınç’ın kendisini hırpaladığını ve öldüreceğini söyledi. Daha Önceki kayınbiraderini silahla yaralamaktan davası devam eden Ali Alkılınç nezaretine alındı, ifadesinin ardından hür kaldı. Ali Alkılınç hür kaldıktan 4 gün sonra, 9 Haziran 2020’de kayınvalidesi Şule Birçek’in evine giderek eşini 3 çocuğunun gözü önünde boğazından bıçaklayıp öldürdü. Olay yerine yakın bir yerde polis tarafından tutulan Ali Alkılınç hapsedildi.

HASTANE AYNI RAPORLAR FARKLI

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı, Ali Alkılınç’a ağırlaştırılmış müebbet mapus istemiyle dava açtı. Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesi us sıhhatinin tespit için Ali Alkılınç’ı sağlık kurumuna sevk etti. Elazığ Fethi Sekin Şehir Sağlık Kurumu’nde muayene edilen Alkılınç’a ‘sanrısal bozukluk’ teşhisi konuldu ve cezai ehliyetinin olmadığı belirtildi. Aynı hastane, Afyonkarahisar’da kayınbiraderini yaraladığı için bir defa daha muayeneye sevk edilen Ali Alkılınç için verdiği 21 Mart 2021 tarihli raporunda, maznunun cezai ehliyeti bulunduğu güzergahında görüş bildirdi. Bu rapor üzerine Aslıhan’ın öldürüldüğü davadaki rapora itiraz edildi.

TELEFONDAN ÇIKAN CİNAYET PLANI

Duruşma kurulu, Ali Alkılınç’ın cep telefonunu da bilirkişiye yollayarak araştırılmasını istedi. Bilirkişinin duruşmaya yolladığı raporda, Ali Alkılınç’ın olaydan 3 ay evvelki süreçte telefonundan “Kandıran eşi öldürmenin cezası, kandırma iletileri, şizofren nedir, hangi hastalıkların cezai ehliyeti yoktur, binaya nasıl tırmanılır” ifadelerini arattığı anlatıldı.

Raporda, Ali Alkılınç’ın ziyaret ettiği internet sitelerinde yer alan “Karısını 32 defa bıçaklayarak öldüren maznundan yasak aşk iddiası” başlıklı haber ile “Us hastalığının ve zayıflığının ceza ehliyetine tesiri” başlıklı yazılar da dikkat çekti.