Asya Pınar doğum gününde toprağa verilmişti! Katilinden kan donduran sözler

Asya Pınar doğum gününde toprağa verilmişti! Katilinden kan donduran sözler

BURSA'da hakkında uzaklaştırma kararı aldıran daha önceki kız dostu Asya Pınar Üzümcü'yü 24, çilingire kapısını açtırdığı evinde bıçaklayarak öldüren, annesi İfakat Evci'yi de yaralayan Oktay Hürmet

Olay, mart ayında Kestel ilçesi Vanimehmet Semti Çeşme Cadde’ta alana geldi. Oktay Hürmet, kendisinden ayrılmak isteyen Asya Pınar Üzümcü’nün evine gitti. Burada çıkan kavga, kavgaya dönüştü. Hürmet, mutfaktan aldığı bıçakla Üzümcü'yü kezlerce bıçakladı. Hürmet, kendisine mani olmak isteyen Üzümcü’nün annesi İfakat Evci’yi bedeninin 5 yerinden yaraladı. Anne-kız kanlar içinde yere yığılırken, Oktay Hürmet ise 38 ABA 203 plakalı arabaya binip kaçtı. Komşuların ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık takımı sevk edildi. Takımların yaptığı hakimiyette, Asya Pınar Üzümcü’nün hayatını kaybettiği tanımlandı. İfakat Evci ise ağır yaralı olarak Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Can Vermeden evvel daha önceki sevgilisinden gördüğü şiddet sebebiyle sosyal medya hesabından ‘Yalnızca yaşamak istiyorum’ biçiminde paylaşımda bulunan Asya, doğum günü 11 Mart'ta toprağa verildi.

TELEFON VE ARMAĞANLARI GERİ VERMEDİĞİ İÇİN ÖLDÜRMÜŞ

Olayla alakalı soruşturma başlatan Şehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü takımları, kuşkulunun Sakarya'ya gittiğini tespit etti. Yolda tedbir alan Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları, arabadaki Oktay Hürmet’e 'Dur' uyarısında bulundu. Hürmet yoluna devam edince takımlar da peşine düştü. Takip sırasında Pamukova ilçe girişinde arabasıyla kaza yapan Oktay Hürmet ile yanındaki Alican Vergül yakalandı. Kazada yaralanan Hürmet ve Vergül, sağlık kurumundaki rehabilitasyonlarının ardından nezaretine alındı. Oktay Hürmet emniyetteki ilk ifadesinde, Asya Pınar Üzümcü ile konuşmak için konuta gittiğini, kendisine aldığı telefon ve armağanları geri vermeyince çıkan kavgada olayı reelleştirdiğini söyledi. 4 kabahat kaydı olan Oktay Hürmet ile 1 kabahat kaydı bulunan Alican Vergül, çıkarıldıkları duruşmaca hapsedildi.

Olayla alakalı Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma bitirilerek iddia belgesi hazırlandı. İddia Belgesinde, faillerin maktulün erkek dostu Oktay Hürmet ve onun dostu Alican Vergül olduklarının anlaşıldığı, Üzümcü'nün tehdit ve darp iddialarıyla Oktay Hürmet hakkında bir müddet evvel şikayetçi olduğu ve maznun hakkında 1 ay süreli önlem kararı verildiğinin tespit edildiği belirtildi.

'POLİSE ŞİKAYET ETTİK'

Müşteki İfakat Evci'nin, kızı ile Oktay Hürmet'in beraberlik yaşadıklarını ancak son zamanlarda şiddet eylemleri olduğu için birkaç defa polis merkezine giderek kabahat ilanında bulunduklarını, maznun hakkında devam eden uzaklaştırma kararı olduğunu belirttiği ifadesinde de iddia belgesinde yer verildi. Evci, ifadesinde olay günü konuta geldiklerinde daire giriş kapısının her zamankinden daha kolay açıldığını fark ettiğini, mutfağa geçtiğini ve kızının da kendi odasına yöneldiğini, kızının çığlığını dinleyince odasına girdiğini belirterek, "Odaya girdiğimde Oktay'ın kızımın sırtına doğru bıçak sapladığını gördüm. Suratını göremediğim biri beni arkamı yakaladı, yere düştüm. Düştükten sonra Oktay ile göz göze geldik. Oktay bıçağı sapladı, 5 bıçak yarası aldım. 'İmdat' diye haykırınca konuttan süratlice kaçtılar" ifadelerini kullandı.

'ÇİLİNGİRLE İÇERİYE GİRDİK'

Maznun Oktay Hürmet ise iddia belgesindeki ifadesinde Asya Pınar Üzümcü ile aralarında nişanlandıklarını ve bu müddette maktulün ailesine 15 bin lira ortamında parasal destekte bulunduğunu, ancak yalnızca 2 bin lirasını geri aldığını öne sürdü. Üzümcü'nün kendisini kandırdığını öne süren ve ayrıldıklarını iddia eden Hürmet, yaşadıklarını dostu Alican Vergül’e anlattığını ve maktulün evine girerek borçları karşılığında ne varsa almaya karar verdiklerini söyledi. Konuta çilingirle girerek Üzümcü ile annesini beklediklerini, geldiklerinde ise bayıltmaya çalıştığı maktulü ve annesini bıçakladığını itiraf eden Oktay Hürmet, daha sonra kaçtıklarını ve polis tarafından tutulduklarını ifade etti.

Cumhuriyet Savcısı, maznunlar Oktay Hürmet ile Alican Vergül'ün, 'tasarlayarak adam öldürmek' kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet, 'öldürmeye girişim' kabahatinden 20’şer sene, 'kaliteli yağma' kabahatinden 15’er sene ve 'ev dokunulmazlığını bozmaktan' ise 5’er sene mapusla cezalandırılmalarını arz etti. Maznunlar önümüzdeki günlerde Bursa'da Ağır Ceza Mahkemesi'nde dominant karşısına çıkacak.