Atatürk büstüne saldıran DEAŞ'lıdan korkunç ifade!

Atatürk büstüne saldıran DEAŞ'lıdan korkunç ifade!

Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ'da Atatürk büstüne saldıran terör örgütü DEAŞ abonesi G.D'nin şoke eden ifadeleri ortaya çıktı. İfadesinde tutulmaması halinde İstanbul'da eylem yapmayı tasarladığını…

Tekirdağ'da 3 mektepteki Atatürk büstüne saldıran ve terör ögütü DEAŞ abonesi olduğu bahanesiyle hapsedilen 47 yaşındaki G.D.'nin ifadesine DHA erişti. İfadesinde tutulmaması halinde İstanbul'da da eylem yapmayı tasarladığını ve 90'lı senelerde FETÖ'nün yurtlarında kaldığını itiraf eden G.D.'nin evinde ise, askeri eğitim, kavga et sanatı, yaşamda kalma yolları, zehir bilimi ve sniper mevzulu dokümanlar ile 322 fişek, 1 av tüfeği, pala, gece görüş aparatı ve sülfrik asit çıktığı bilindi. 

Tekirdağ'da 3 ayrı mektepteki Atatürk büstüne saldırdığı iddiasıyla hapsedilerek, cezaevine konulan G.D.'nin daha önceki fizik hocayı olduğu ortaya çıktı. Terör örgütü DEAŞ abonesi olduğu iddiasıyla hapsedilen G.D. polisteki ifadesinde, “Lise son sınıfta FEM dershanesine gitmiştim. ODTÜ Havacılık Mühendisliği Kısmını kazandım. Hazırlık okurken, 'Fethullah Gülen Cemaatine' ait talebe yurdunda kaldım, mektep yaşamıma hasar verdiği için sonrasında kendileriyle iletişim kurmadım. Derslerim iyi olmadığı için mektebi vazgeçtim, sonrasında İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü'nü kazanıp, tamamladım. Takribî 6 yıl kontratlı hocalık yaptım. Daha sonra kuruyemiş dükkanı işlettim. Ardından alışmak için Amerika'ya gittim ve takribî üç ay kaldım" dedi.

"YÖNERGE ALMADIM"

Kardeşi Ü.D.'nin Eminönü'nde gümrük müşaviri olduğunu kaydolan G.D., ataklarla alakalı olarak, “Ben eylemleri asıllaştırmak için rastgele birinden veya birilerinden yönerge almadım. Kendi serbest istemimle yaptığım eylemlerdir" ifadelerini kullandı. 

Ataktan evvel hırdavattan sprey boya ve balyoz aldığını anlatan G.D., “Balyozu alma emelim Atatürk büstlerini kırabilmekti. Hadise günü vasıtamın plakasını kapattım. Yeniçiftlik Belediye Ortaokulu'na gittim, Atatürk büstüne balyoz ile vurdum, büstü iki vidası çıkınca, kafası yere bakacak biçimde yere koydum, sonra boya ile yazılar yazıp, Yeniçiftlik Nizamettin Demirdöven İlkokulu'na gittim. Büste iki, üç defa vurdum ama kırılmadı, balyozun sapı kırıldı. Ben de yazı yazıp parçaladım. Konuta giderken ara caddeleri kullandım" dedi. Yaptığı hücumları haberlerde gördükten sonra, 'eylemlerinin beceriksiz kaldığı' fikriyle üçüncü mektebe geçtiğini belirtti.

"TUTULMASAYDIM İSTANBUL'DA DA EYLEM YAPACAKTIM"

Kuşkulu G.D. ifadesini şu biçimde sürdürdü: 

“Şayet tutulmasaydım ertesi gün İstanbul'a gidip aynı eylemleri yapacaktım. Hakikatinde İstanbul'a gitme emelim tutulmamaktı. Vasıtamda yapılan aramadaki boyaları vasıtama koyma nedenim İstanbul şehrine ya da yolumun üstünde bir mektebe eş biçimde yazılama yapmaktı"

EVİNDE ASİT, GECE GÖRÜŞ APARATI VE ÇOK SAYIDA FİŞEK ÇIKTI

Kuşkulu evinde ele geçirilen kabahat unsurlarıyla alakalı olarak da şu iddialarda bulundu: 

“Askeri eğitim, kavga et sanatı, yaşamda kalma yolları, zehir bilimi ve sniper gibi dokümanlar bilme emeliyle topladığım dokümanlardır. DAEŞ azalığını kabul etmiyorum. Rastgele bir terör örgütüyle faaliyet içerisinde değilim. Evdek, tüfek babama aittir, fişekler de av tüfeğine aittir. Görüş aparatını Amerika'dan getirmiştim, çok dandik bir malzemedir, geceleri, tarlada olduğum yarıyılda kullanmak için almıştım. Üniversitede deney yapmak için mevzubahisi asitleri almıştım. Asitler ve konutta ele geçirilen maddeler senelerin birikimidir. Bu vakayla ilgisi yoktur. Rastgele bir terör örgütüyle ilgim yoktur" 

AYNI GŞÖHRET 3 MEKTEBE SALDIRMIŞTI

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde 29 Mart günü, 3 mektepteki Atatürk büstüne saldırdığı bahanesiyle nezaretine alınan kuşkulu G.D. çıkarıldığı Tekirdağ 2. Barış Ceza Hakimliği'nce “Atatürk'şöhret anısına alenen hakaret" ve 'silahlı terör örgütü DEAŞ üyeliği'nden kabahatlerinden hapsedilerek cezaevine sevk edilmişti. 

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR