Avcılar'da balkonu çöken apartman için acil tahliye kararı verildi

Avcılar'da balkonu çöken apartman için acil tahliye kararı verildi

Avcılar'da, 7 katlı apartmanın ikinci katındaki balkonun çökmesinden dolayı belediye takımları temkin emelli binayı tahliye etti.

Denizköşkler Semti Muhtar Kazım Akgül Sokağı’ndeki 7 katlı Sezer Apartmanı'nın ikinci katındaki bir balkon henüz meçhul bir sebeple çöktü. Bu balkonun çökmesi üzerine alt kattaki balkon da devrildi. Vaziyetin bildirilmesi üzerine hadise yerine polis, itfaiye ve zabıta takımları sevk edildi.

Belediye takımları, yaptıkları analizde temkin emelli binanın tahliye edilmesine karar vererek tek tek kapıları çalıp binanın boşaltılmasını istedi. Binayı boşaltan apartman soğukkanlıları, kendilerine konaklayacakları geçici bir yer gösterilmemesi üzerine belediye takımlarıyla tartıştı.
Avcılarda balkonu çöken apartman için acil tahliye kararı verildi
Bina serinkanlıyı Sezgin Gürsoy, basın üyelerine yaptığı açıklamada, belediye takımlarının kendilerine binayı boşaltmalarını söylediklerini ve bu kararın mantıken doğru olduğunu ifade etti. Bina durgunlarının nereye gideceklerini soran Gürsoy, "Binada 14 daire var, yatalak hasta var. Bir bireye diyorlar ki 'Annesini alsın, götürsün' öbür aileler ne olacak, çoluk çocuk ne olacak? Binayı boşaltmak kolay, gece yarısı bu soğukta nerede kalacağız? Oteller de dolu, herkesin maddiyatı mı var? Hadi benim param var, ben otelde kaldım, bu kadar aile ne olacak, O kadar insan ne olacak, o kadar çoluk çocuk ne olacak?" dedi.

Belediyenin kendilerine misafirhane ve spor salonu gibi konaklayacak bir yer dahi ayarlamadığını kaydolan Gürsoy, bu işlerin "Caddeye çık." demekle olmadığını belirtti.

Belediye takımları ise memur olduklarını ve bu mevzuda açıklama yapamayacaklarını ifade etti.