Avcılar'da sahte dövizle dolandırıcılık! 200 TL para üstü almış...

Avcılar'da sahte dövizle dolandırıcılık! 200 TL para üstü almış...

Avcılar'da yabancı tebaalı bir şahıs, bin 500 liralık alışveriş yaptığı mağazaya sahte 100 dolar vererek, 200 lira para üstü aldı. Doların sahte olduğunu kavrayarak parasını isteyen mağaza sahibini oyalayan

Gümüşpala Mahallesi'nde Serdar Erdem'e ait giyim mağazasına gece saatlerinde yabancı tebaalı bir şahıs geldi. Hoşlandığı bin 500 lira meblağındaki elbiseyi alan alıcı, üzerinde Türk parası bulunmadığını belirterek 100 dolarla ödeme yapmak istedi. Kabul eden Erdem, alıcıya 200 lira para üstü verdi. Ertesi gün dövizi bozdurmaya giden Erdem, paranın sahte olduğunu bildi. Aynı bireyin caddedeki başka bir marketten de alışveriş yaptığı belirtildi. Sahte dolar veren alıcının telefon numarasını bulan Erdem, parasını istedi. Kuşkulu, yanındaki paraları göstererek "Eşim rahatsız. Paran hazır. En kısa zamanda getirip vereceğim" dedi. Ancak aradan 4 gün geçmesine karşın Erdem'e para ödemedi. Bunun üzerine tekerrür aradığı kuşkulu kendisine söven Erdem Avcılar Emniyet Müdürlüğü'ne giderek kabahat ilanında bulundu. 

Avcılarda sahte dövizle dolandırıcılık 200 TL para üstü almış...


Serdar Erdem, "Bizim canımız yandı. Başkasının yanmasın. Daha evvel de yabancı tebaalı alıcılara satış yaptık. Hiçbirinde böyle bir hadise ile karşılaşmadık. Parayı getirmesini beklerken bir de üzerine sövdü" dedi.