Avcılar'daki yıkımda bayrak hassasiyeti! Görünce hemen durdurdu

Avcılar'daki yıkımda bayrak hassasiyeti! Görünce hemen durdurdu

Avcılar'da kentsel değişim kapsamında tahribi yapılan binanın bir duvarında ayna ve üzerine asılı Türk sancağı olduğu görülünce imha durduruldu. İmha işletmesinde vazifeli Yunus Çalı, kepçe…

Avcılar Gümüşpala Mahallesi'nde evvelki gün saat 15.30 sıralarında 2 katlı binanın yarısını tahribi yapıldı. Kepçe cerrahı imhaya devam ederken, birinci katta ortaya çıkan bir odanın duvarında asılı ayna ve üzerinde Türk sancağı olduğu görüldü. İmha şirketinin yetkililerinden Yunus Çalı, cerrahından kepçeyi yere indirmesini istedi. Kepçenin üzerine çıkan Çalı, duvara erişerek buradaki ayna ve üzerindeki Türk sancağını aldı.

Sancak hassasiyeti cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Yunus Çalı, indirdiği Türk sancağını öperken, "İlk imhada sancağımızı göremedik. Sonraki imhada görünce, hemen aldık. Sancak hepimizin ortak bedeli. Orada durmasına gönlümüz el vermedi" dedi.

Avcılardaki yıkımda bayrak hassasiyeti Görünce hemen durdurdu

Alışverişe gittiği sırada kepçe ile devrilen binanın duvarından Türk sancağının alınmasını cep telefonu ile görüntüleyen Halil Tuncer, "Kardeşimiz duvardaki sancağı görünce süratle kepçeye binerek onu almaya gitti. Sancağımızı allahın izniyle her zaman göklerde yakalamaya devam edeceğiz. Sancak, bizim her şeyimiz" dedi.