Avrupa’nın ünlü şehirleriyle yarışıyor! Gözde ilçede villa talebine yetişilmiyor

Avrupa’nın ünlü şehirleriyle yarışıyor! Gözde ilçede villa talebine yetişilmiyor

Türkiye'nin gözde turistik yerlerinden Muğla'nın Marmaris ilçesinde koronavirüsle birlikte villa ve konutlara arz arkasıydı. Arzla beraber maliyetler İspanya ile Fransa’nın dünyaca şöhretli…

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, koronavirüs salgını ile alakalı alınan temkinler sebebiyle megakentte konutlarında kalanlar hayal kurdukları müstakil konut ve villalara arzı artırdı. Artan arz ve özel villaların az olması sebebiyle maliyetler İspanya ile Fransa’nın dünyaca şöhretli turizm şehirleri ile yarışır vaziyete geldiği bildirildi.

Avrupa’nın ünlü şehirleriyle yarışıyor Gözde ilçede villa talebine yetişilmiyor

Türkiye’nin önde gelen megakentlerinde koronavirüs salgını sebebiyle alınan karantina kararları sonrası müstakil bahçeli villa hayali olan aileler harekete geçti. Muğla’nın dünyaca şöhretli Marmaris ve Datça gibi ilçelerin kırsal semtlerindeki önü deniz art ormanlık alanların bulunduğu araziler ile bahçeli villalara arz arkasıydı.

İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Diyarbakır gibi metropollerden gelenler ve gerekse de duyuru sitelerini takip ederek gerekse emlakçıları arayarak bilgi almaya başladı. En fazla arz ise Marmaris’in kırsalında bulunan turistik Selimiye, Orhaniye, Bozburun, Söğüt ve Hisarönü mahalleri alaka gördü. Duyuruları takip edip emlakçıları arayan megakentteki yurttaşlar, önü deniz, art orman tabiat ile baş başa izole olabilecekleri müstakil villaların maliyetlerini soruyor. Bu kalitede ve SİT alanları ile çevrili ilçenin arazinin az olması, müstakil villalar kısıtlılığı maliyetleri artırdı.

Lüks vilalara tatilci akınıLüks vilalara tatilci akını

Avrupa’nın ünlü şehirleriyle yarışıyor Gözde ilçede villa talebine yetişilmiyor

İspanya’nın dünyaca şöhretli Barselona şehrinde müstakil villalar 1,5 milyon ile 8 milyon lira, Fransa’nın Cannes şehrinde 1,5 milyon ile 15 milyon lira arasında satışa sunuluyor. Marmaris’in kırsal turistik mahallerinde 400 metre bahçesi bulunan 3+1 müstakil villalar 1 milyon 750 bin ile 6 milyon lira arasında maliyetlerle müşterilerini bekliyor.

Avrupa’nın ünlü şehirleriyle yarışıyor Gözde ilçede villa talebine yetişilmiyor

SOYVURAL: ARZLARA YETİŞMEYE ÇALIŞIYORUZ

Koronavirüs salgını sebebiyle son bir senede villalara arzın artığını söyleyen Marmaris Emlakçılar Derneği ve İstanbul Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Zülfikar Soyvural, "Marmaris, Datça ilçe ile kırsallarında 2 bin, 2 bin 500 etrafında site içinde veya müstakil villa bulunmakta. Başta İstanbul olmak üzere megakentlerdeki varlıklı şahıslar önü deniz art orman müstakil villalara arzı artırdı. Koronavirüs salgınından dolayı izole olmak isteyenler ve kısıtlamalarda huzurlu geçirmek isteyenler özellikle Marmaris’in deniz kıyısı kırsal mahallerinde müstakil konut ve bahçeli villalara arzı artırdı. Satılık villanın kısıtlı olması ve arzın fazla olmasıyla maliyetler de arkasıydı. Bahçesiyle beraber 400 metrekare bir villa 1 milyon 750 bin liradan başlıyor 5 milyona kadar çıkıyor. Bankaların cazip ev kredileri bir nebze olsun verimli oldu ama bu villaları genelde parasal olanakları iyi olan aileler seçim ediyor. Başta İstanbul olmak üzere megakentlerden bizleri çok arayan ve özellikleri soranlar çok oluyor. Arzlara yetişmeye çalışıyoruz" dedi.

Avrupa’nın ünlü şehirleriyle yarışıyor Gözde ilçede villa talebine yetişilmiyor

Tam kapanmada evde kalmak istemeyenler bu çareyi buldu Resmen yer kalmadı...Bütün kapanmada konutta kalmak istemeyenler bu takati buldu! Resmen yer kalmadı...

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara