Avukat Dilara Yıldız eski nişanlısı tarafından öldürülmüştü... Kardeşi konuştu

Avukat Dilara Yıldız eski nişanlısı tarafından öldürülmüştü... Kardeşi konuştu

İstanbul Tuzla'da daha önceki nişanlısı Oktay Dönmez'in öldürdüğü avukat Dilara Yıldız'ın kız kardeşi "Ablam kerelerce şikayetçi oldu. Fakat biz hiçbir bayanımızı gözetemediğimiz gibi, benim ablamı da

Olay dün saat 22.00 sıralarında Tuzla Cami Mahallesi'nde bulunan bir lokantada alana geldi. İddiaya göre 29 yaşındaki avukat Dilara Yıldız, kendisini takıntı haline getirerek vefat tehditleri eden daha önceki uzman çavuş olan daha önceki nişanlısı Oktay Dönmez 29 ile lokantaya geldi. Bir zaman sonra masaya gelen siparişlerin yenmesinin ardından Dilara Yıldız'ın 3 dostu daha lokantaya girdi. Gidişattan şüphelenen dostları polise ihbarda bulundu. Daha sonra bir polis memurunun içeri girdiğini gören Dilara Yıldız ayağa kalktı. Bunun üzerine Oktay Dönmez de ayağa kalktı ve Yıldız'ın kafasına 2 el ateş etti. Yıldız yere düştükten sonra ise ateş etmeye devam etti. Daha sonra Yıldız'ın yanında bulunan dostlarına silah doğrulttu. Ateş etmek istedi fakat silah ateş almadı. Bunun üzerine polis ekipleri kuşkuluyu tesirsiz hale getirerek nezaretine aldı. Olay yerinde hayatını kaybeden Dilara Yıldız'ın cenazesi, yapılan analizlerin ardından adli tıp müesseseye sevk edilirken, Dilara Yıldız'ın kız kardeşi Merve Yıldız konuştu.

Gözden KaçmasınAcı haber: Tuzlada genç avukat Dilara Yıldız eski nişanlısı tarafından öldürüldüAcı haber: Tuzla'da genç avukat Dilara Yıldız daha önceki nişanlısı tarafından öldürüldüHaberi Görüntüle

"SİLAHI KAFASINA DAYAYIP TÜM MÜLKÜNÜ ALMAK İÇİN İMZA ATTIRMAYA ÇALIŞIYOR KONUTTA"

Merve Yıldız, "Günler evvelinden ultra güvenlikli olarak kiralanan sitenin içine giriyor, kapısını kırıyor. Dairesinde kalıyor, tehdit ediyor ve bu bireyin uzaklaştırma kararı var. Bu birey sonra ablamın memleketten dönmesini bekliyor günlerce. Ablam memleketten dönüyor, kapıda tutuyor. Sonra bir biçimde ablam onu aldatıp buraya getiriyor zira o burayı öğrenmiyor. Ablam Tuzla'yı biliyor. Kendisi uzman çavuş. Polis karakolunun burada olduğunu öğreniyor ablam. Kurtulmak için geliyor zira silahı kafasına dayayıp tüm mülkünü almak için imza attırmaya çalışıyor konutta. Ablam imza atmıyor senete. Kurtulmak için getiriyor belki biri görür diye" dedi.

Avukat Dilara Yıldız eski nişanlısı tarafından öldürülmüştü... Kardeşi konuştu

"ÇILGIN TAKLİDİ YAPARAK ÇIKABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR"

Ablasının daha önceki nişanlısının uzaklaştırma kararı olduğunu söyleyen Yıldız, "Ablam kerelerce şikayetçi oldu. Fakat biz hiçbir bayanımızı gözetemediğimiz gibi, benim ablamı da gözetemedik. Türk ulusu olarak şimdi sesimizi duyurma zamanı. Benim ablamın sesi olun. Şimdi kendisi çılgın taklidi yapıyor. Çılgın taklidi yaparak çıkabileceğini düşünüyor. Ama çıkmasına izin vermeyin. Benim ablamın sesi olun. Benim ablam sesini çıkaramadı. Kerelerce şikayet etti, 'Seni kana boğacağım.' iletileri vardı. Ama hapsetmediler. Hiçbir tedbir almadılar" diye konuştu.

"ABLAM ONU AİLESİNİN FUHUŞ ÇETESİNE AZA OLDUĞUNU BİLDİĞİ İÇİN VAZGEÇTİ"

Konuşmasına devam eden Yıldız, "Benim ablam avukat onlarca kadının hakkını korundu. Eforsuz bayanların yanında oldu. Ama biz ablamı gözetemedik. Onlar ayrılalı 5 ay oldu. 5 aydır ablamın uzaklaştırma kararı var. 5 aydır ablamın mülk varlığına el koymak için tehditler etti. Kendisi zati uzman çavuş dokunulmuş. Ablam onu ailesinin fuhuş çetesine aza olduğunu bildiği için vazgeçti. Ayrıldı ondan ama o ablamın peşini vazgeçmedi. Ben ağlamıyorum ben dik duruyorum. Tüm bayanlar için dik duracağım" dedi.

Avukat Dilara Yıldız eski nişanlısı tarafından öldürülmüştü... Kardeşi konuştu