Avustralya'da akılalmaz olay: 29 yıllık kaçak mahkum yakayı böyle ele verdi!

Avustralya'da akılalmaz olay: 29 yıllık kaçak mahkum yakayı böyle ele verdi!

Koronavirüs salgının dünyanın dört bir yanında herkesin hayatını çok değişik biçimlerde etkiledi. Ancak Avustralya'da yaşanan esrarengiz olay dinleyeni sanki afallamışa çevirdi. 29 senelik firari mahkum,

Avustralya’nın Yeni Güney Galler NSW eyaletinde 29 sene öce mapustan kaçan Darko Desic 64, yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgını sebebiyle işsiz kalıp konut kirasını ödeyemeyince polise teslim olmak zorunda kaldı.

Avustralya Yayın Müessesesinde yer alan göre, esrar yetiştirmekten 3,5 seneye mahkum olan Desic, 13 ay cezaevinde uyuduktan sonra 1 Ağustos 1992 gecesi demir testeresi ve cıvata kesiciler de dahil bazı aletleri kullanarak Grafton Islah Merkezinden kaçtı.

Tüm aramalara karşın bulunamadığı kayıtlara geçen Desic’in, Sydney’in kuzey sahillerine yerleşerek, nakit para karşılığı inşaat işleri ve tamirci olarak çalıştığı belirtildi.

Avustralyada akılalmaz olay: 29 yıllık kaçak mahkum yakayı böyle ele verdi

Koronavirüs aşısındaki çirkin oyun deşifre oldu... Son noktayı koydularKoronavirüs aşısındaki çirkin reyin deşifre oldu... Son noktayı koydular!

Desic, eyalette takribî 3 aydır devam eden sıkı Kovid-19 yasakları dolayısıyla işlerinin tamamen durması üzerine kirasını ödeyemez hale geldi.

Konutu boşaltarak sahilde yaşamaya başlayan Desic, demir parmaklıklar arkasında yaşamanın "konutsuz" olmaktan "çok daha kolay" olacağını düşünerek polise teslim oldu.

Avustralyada akılalmaz olay: 29 yıllık kaçak mahkum yakayı böyle ele verdi

Sydney’in Surry Hills mahallesindeki cezaevi hücresinden video iletişimle Merkez Yerel Duruşmasındaki duruşmaya katılan ve kefaletle özgür kalma arzı yalanlanan Desic’in, 28 Eylül 2021 Salı günü cezaevinden kaçmak yargılamasıyla yine aynı duruşmaya çıkması bekleniyor.

: İlginize Sürükleyebilir Çok güçlü geliyor... Sarı alarm! Risk radara böyle yansıdıDikkat! Grip salgını geliyor... Uzmanlar anlattı: Grip aşısı olunmalı mı? Kimler yaptırmalı?Artık onları hedef alıyor! İşte en kısmetsiz grup