Avustralya’da AstraZeneca aşısı kaynaklı 2 kişi daha öldü

Avustralya’da AstraZeneca aşısı kaynaklı 2 kişi daha öldü

Avustralya'nın Tazmanya ve Victoria eyaletlerinde İngiliz AstraZeneca aşısının ilk dozunu yaptıran iki bireyin daha, kan pıhtılaşması sebebiyle yaşamını kaybettiği açıklandı.

Avustralya'nın bağımsız ilaç tertip etme müesseseyi Terapötik Mahsuller Yöneti TGA tarafından yapılan açıklamaya göre, AstraZeneca aşısının ilk dozunu yaptıran Tazmanya eyaletinde 44 yaşındaki bir erkek ve Victoria eyaletinde 48 yaşındaki bir kadın kan pıhtılaşması nedenine can verdi.

TGA’nın haftalık aşı güvenliği raporunda yaşanan iki can kaybı için "Ailelerine ve hoşlandıklarına en içten taziyelerimizi sunuyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Son dakika: Delta varyantı en çok kimleri etkiliyor İşte en şanssız yaş grubu...Son dakika: Delta varyantı en çok kimleri etkiliyor? İşte en bahtsız yaş grubu...

Öte yandan Avustralya'da aşı uygulamasının başlamasından bu yana, uygulanan 6,1 milyon doz AstraZeneca aşısına bağlı olduğu belirtilen kan pıhtılaşmasından can verenlerin rakamının, bugünkü can kayıplarıyla beraber 6’ya yükseldiği bildirildi.

DELTA TESİRİ: OLAYLAR YÜKSELİYOR

Yeni tip koronavirüsün Kovid-19 Delta varyantına karşı bütün kapanmanın sürdüğü Yeni Güney Galler NSW, Güney Avustralya SA ve Victoria eyaletlerinde olay rakamlarındaki çoğalışı sürüyor.

En fazla olayın kaydolunduğu NSW’de 124 yeni olay bildirilirken, Victoria’da 26, SA’da 2 bireyin daha Kovid-19’a tutulduğu kaydolundu.

Son dakika haberi: Herkes Delta derken sinsice yayıldı... Bağışıklığı atlatıyor, aşılar durduramıyorSon dakika haberi: Herkes 'Delta' derken sinsice dağıldı... Bağışıklığı atlatıyor, aşılar durduramıyor!

İlk Kovid-19 hadisesinin 25 Ocak 2020’de kaydolunduğu Avustralya’da virüse tutulan 32 bin 417 Avustralyalıdan 915’i yaşamını kaybetti.

Son haftalarda Delta varyantının yükselişe geçtiği ülkedeki toplam 1452 faal hadiseden 29’u yoğun bakımda olmak üzere 142’sinin sağlık kurumundaki rehabilitasyonları devam ediyor.

: İlginize Sürükleyebilir Görüntüler Rize'den... Az evvel kaydolundu! Bayram zehir olduRumlar birbirine düştü... Tarihi hücumun ardından Hürriyet o semtte! Suratlarca şahıs himaye altında! Monkeypox alarmı