Avustralya'da yayınlanan koronavirüs reklamına tepki yağdı

Avustralya'da yayınlanan koronavirüs reklamına tepki yağdı

Son yarıyılda artan Delta varyantı sebebiyle kısıtlamaları geri getiren Avustralya'da yayınlanan koronavirüs Kovid-19 reklamı tepkilere neden oldu.

Avustralya, hükümet tarafından yayınlanan koronavirüs reklamını konuşuyor.

Delta varyantı sonrası olay rakamının çoğaldığı ülke son yarıyılda aldığı yine kapanma kararları ile gündemdeydi.

Avustralya hükümetinin artan olay rakamlarına ve dikkat toplamak için yayınladığı koronavirüse karşı sürüklediği reklama tepki yağdı.

Son dakika: DSÖden Delta açıklaması... Aşılar ne kadar koruyorSon dakika: DSÖ'den Delta açıklaması... Aşılar ne kadar gözetiyor?

Sağlık Kurumundaki genç bir kadının soluk almaya çalıştığı anlar ile başlayan reklam filmi 'Koronavirüs herkesi etkileyebilir. Konutta kal. Test yaptırın. Aşınızı yaptırın' laflarına konut sahipliği yapıyor.

Ancak ülkedeki aşı uygulaması reklamda yer alan kadının yaş grubundakilerin aşı yaptırmalarına izin vermiyor. Haliyle hükümetin aşı olun iletiyi verirken yaptığı oyuncu seçii ülkede kavga mevzusu oldu.

Pek çok sosyal medya kullanıcısı reklam filmindeki kadının yaş grubundakilerinin aşı buluşması yaptıramadığına dikkat çekti.

: İlginize Sürükleyebilir Büyük göç başlıyor! Bir Hayli bölgede adım atacak yer kalmadı...İzmir mitingine sert tenkit: CHP, HDP'ye dönüşüyor!Aşı olanlara ihtar! Bu bulgulara dikkat

25 milyon popülasyona sahip olan Avustralya'da bugüne kadar 9 milyonun üzerinde aşı yapıldı.

Öte yandan pandemiden en çok etkilenen 40. ülke konumunda bulunan Avustralya'da toplam olay rakamı 650 binin üzerinde.

Sağlık Bakanlığı bilgilerine göre, 638 bin birey virüsü atlattı 10 bin 723 birey ise koronavirüs sebebiyle yaşamını kaybetti.