Avustralya'yı korku sardı... Lanetli bebek dehşet saçıyor!

Avustralya'yı korku sardı... Lanetli bebek dehşet saçıyor!

Avustralya'nın kırsal kesiminde minik bir kasabada fobi filmleri hakikat oldu. Bir anda ortaya çıkan oyuncak bebek görenlerin vicdanını ağzına getirdi ve bebeğin 'lanetli' olduğu kulaktan kulağa…

Avustralya'nın Queensland eyaletinin kuzey kısmında yer alan North Queensland'da, yalnızca 406 şahsın yaşadığı ufacık Lucinda ilçesi bu günlerde sanki bir fobi filmini yaşıyor. Sosyal medyada dağılan ve viral haline gelen resimler bölgede yer alan Mangrov ormanındaki bataklıkta çekilmiş.

Bataklığın ortasındaki pespaye bir ağacın dalına kurulmuş bir salıncak ve o salıncakta oturan ve sallanıyormuş gibi görünen oyuncak bebek sanki kâbuslardan fırlamış gibi görünüyor.

Bu oyuncak bebeğin böylesin bir fobi yaratmasının nedeni ise nereden geldiği, kim tarafından yapıldığı ve o salıncağa oturtulduğunun kimse tarafından öğrenilmemesi.

Üstelik oyuncak bebek şimdiden şehir efsanesi dönüşmüş vaziyette zira bebeğe 'fazla' yanaşanların başına çoktan beklenmedik kazalar ya da garip kısmetsizlikler gelmeye başlamış dahi!Avustralyayı korku sardı... Lanetli bebek dehşet saçıyorYerel medyaya konuşan kasabalılar bebeğin bölgedeki bataklık yakınında ya da sahilde balık  yakalamaya gidenlerin başına beklenmedik kazalar, motor arızaları, donanımların ortadan kaybolması gibi sırlı vakalar gelmeye başladığını anlatıyor.

Nick Dametto isimli kasabalı 'Bebeği herkes öğreniyor, görüyor ama kimse bu mevzuda konuşmak istemiyor.' diyerek aktarıyor gidişatı. Bebeğin yanından geçerken şakasına 'Merhaba' diyen bireylerin dahi lanetlendiği ve başlarına makûs şeyler geldiği kulaktan kulağa şehir efsanesi gibi dağılıyor.

Dametto 'Bu hakikat de olabilir, kocakarı masalı da. Ancak bu kazalar ve makûs vakalar kazara yaşanıyor olsa dahi yeniden de çok korkutucu' diyor yaşananlar için.

Bir kurama göre bebek kasabada yaşayan bir çift iyi maksatla kasabalarına renk gelsin diye yapılmış ve salıncağa yerleştirilmiş. Ancak hakikat ne olursa olsun kasabalılar bu 'sırrı' çözmek bir yana hakkında daha fazla konuşmak dahi istemiyor...