Ayakkabısı olanlarla olmayanların maçı! Yeni Malatyaspor'da Cihat Arslan isyan etti...

Ayakkabısı olanlarla olmayanların maçı! Yeni Malatyaspor'da Cihat Arslan isyan etti...

Spor Toto Süper Lig'in 37. haftasında dış sahada Kayserispor'a 3-0 mağlup olan Yeni Malatyaspor'da Teknik Direktör Cihat Arslan maç sonu tertip edilen basın buluşmasında açıklamalarda bulundu.

3-0'lık Kayserispor hezimetinin ardından basın buluşmasında açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan gençlere yatırım yaptıklarını ifade ederek, "Çok genç bir ekibimiz var. Süper Lig'i 19.9 yaş ortalamasıyla oynuyoruz. Kolay bir şey değil. Kayseri seyircisi, kendi çocukları girdiği zaman çok coşkulandı. Biz gençlerimize yatırım yapıyoruz. Zira kontratını fesheden, giden oyuncuları var. Bu sayı 12'yi buldu. Genelde gençlerle gayret ediyoruz. Deneyimlileri de elimizde yakalamaya çalışıyoruz. Güç bir süreç. İki tane duran toptan gol yedik. Biz de pozisyona girdik. Kayserispor kazanabilirdi ve kazandı" biçiminde konuştu.

"Kerem'in kundurası yokmuş, kundura için münazara çıktı"

Maç evveli ekip ısınmaya çıkarken Kerem'in kundurasının olmadığını bildiğini söyleyen Arslan, kundura için münazara çıktığını ifade etti. 'Kundurası olanla olmayanların maçıydı' diyen Arslan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ekip ısınmaya çıkarken Gaston Campi ile Philip Awuku Gameli'yi istedim yanıma, tahtada bir şeyler izleteceğim. O sırada Philip ile Buğra'nın arasında bir gerginlik oldu. 'Ne oluyor' dedim. 'Öğretmenim, Kerem'in kundurası yok' dediler. Kerem'in kundurası yokmuş, ilk kez duydum. Kundura için münazara çıktı. Ne Yazık Ki ona Philip'in kundurasını verdiler. Philip 'ben neyle oynayacağım?' dedi. Kundurası olanla olmayanların maçıydı. Sonra diyorlar ki 'genç kazan' günün özeti buydu."