Aydın'da ormanlar 31 Ekim'e kadar PÖH ve jandarma komandolara emanet

Aydın'da ormanlar 31 Ekim'e kadar PÖH ve jandarma komandolara emanet

Aydın'da yaz sezonunda çıkabilecek orman yangınlara karşı polis özel harekat PÖH ve jandarma komando timleri, devriye vazifeyi yürütüyor. Kuşadası Ulusal Parkı ve kentin tüm ormanlarında 31 Ekim'e kadar

Aydın Valiliği, geçen sene Bozdoğan, Karacasu, Nazilli ve Çine'de çıkan orman yangınlarının yine yaşanmaması için ihtiyatları artırırken mümkün yangınlara karşı 1 PÖH ve 3 jandarma komando timi, devriye vazifeyi yürütmeye başladı.

PÖH ve jandarma komando timlerinin turizm merkezi olan Kuşadası Ulusal Parkı'nda da devriye vazifeyi yaptığı belirtildi. Mümkün kuşkululara karşı duyarlı olan PÖH ve komandolar, araziyi karış karış tarıyor.

Aydında ormanlar 31 Ekime kadar PÖH ve jandarma komandolara emanet

Orman yangınlarına karşı kurulan ve 1 Haziran'da vazifeye başlayan timlerin 31 Ekim'e kadar Kuşadası Ulusal Parkı başta olmak üzere tüm ilçelerdeki ormanlarda vazife yapacağı vurgulandı. Timler, mümkün yangınlara karşı 24 saat devriye nöbetinin yanı gizeme bazı noktalarda da yol teftişleri yapacak.

Aydında ormanlar 31 Ekime kadar PÖH ve jandarma komandolara emanet

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, temkinlere ait "Dilek Yarımadası ve Ulusal Park Türkiye için oldukça ehemmiyetli bir alan. Buranın yangından etkilenmesi ismine bir hayli müessese ve kuruluşumuzla iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle cemiyeti bilinçlendirme ve arkası hedefli bireyler varsa onlara karşı muhtelif önlemler alma bakımından yürüttüğümüz faaliyetler var. Şehir Emniyet Müdürlüğü'müze bağlı Polis Özel Hareket ve Şehir Jandarma Komutanlığı'na bağlı komando timleri bölgede gezerek hem kuşkulu bireyler varsa onlarla alakalı araştırma yapıyor hem de bölgede bir negatiflik olduğunda onlara müdahale etmek ismine alanda kesintisiz devriye vazifeyi yürütmektedirler. Beklentimiz, bu yaz sezonunu orman yangınları bakımından en hafif biçimde atlatmak. Hiç yangın olmaması ismine de alakalı müessese ve kuruluşlar çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aydın geneline baktığımızda hassasiyet taşıyan bir hayli noktada özel harekat polisleri ve jandarma komando timleri devriye dolaşıyor. Yalnızca tek bir noktada değil hassasiyet taşıyan her bölgede duyarlılığı daha üst noktaya taşıyacağız" diye konuştu. 

Aydında ormanlar 31 Ekime kadar PÖH ve jandarma komandolara emanet